programowanie początkującego - curkulacja oraz brama garażowa

Zaczęty przez Mimix, Kwiecień 14, 2020, 08:12:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mimix

w wolnej chwili w święta postanowiłem napisać kilka programów żeby zautomatyzowac cyrkulacje oraz zamykanie bramy garażowej i wjazdowej
w celach testowych oraz nauki programowania centrali - oczywiście liczę na konstruktywną krytykę - schemat w załączonym pliku pdf


cyrkulacja
zamierzone działanie
Timer 1 - rano od 6.30 do 8.00 oraz wieczorem od 19.00 do 21.30 ( godziny dowolne)
wejście do łazienki - wykrycie przez czujnik PIR (I15) i uruchomienie cyrkulacji (O16) na 60 s (można ustawić dowolny czas)
jednocześnie każde wejście do łazienki w czasie 1800 s ( ten czas można zmodyfikować) od aktywacji cyrkulacji  już nie powoduje włączenie pompy cyrkulacyjnej,
dopiero po tym czasie wejście  do łazienki ponownie aktywuje działanie, poza tym wysyła 1 komunikat na pasek TPR .

brama garażowa
drugi program to zamykanie bramy garażowej, o 20.00 - TIMER 2 jeżeli brama otwarta (i4 VD-1 NC) i godzina 20 to zamknij bramę WY - O13
jeżeli brama się nie zamknie bo była otwarta i otworzyła się bardziej to ponownie o 20.02  drugi raz zamykanie bramy  -   i to działa
poza tym komunikat na panel  na pasek TPR), to też działa

jedynie SMS jeszcze nie uruchomione - czekam na kartę SIM
poza tym brama ma się zamknąć przy aktywacji  uzbrojenia pełnego , nocnego, z pilota TR albo Aero - sam nie wiem jeszcze  - nie testowałem jeszcze tego

mam też ręczne sterowanie z panela TPR z ikonki - działa
jak nie był uruchomiony LP to po naciśnięciu ikonki otwarcia bramy pokazywała się kropka z prawej strony - zadziałania przekaźnika bramy,  to teraz po ustawieniu sterowania WY (O13) jako LP tej kropki już nie ma, - nie wiem dlaczego
więc ostawiłem ze panel steruje wirtualnym WY (O33) a stan tego wyjścia jest podany poprzez LP na WY bramy garażowej  (O13) i teraz jest OK

to samo zrobiłem dla bramy wjazdowej - nie mam jej jeszcze
z tym że ona się będzie zamykać automatycznie po 300s względem bramy garażowej - jest sterowna z tego samego timera co brama garażowa  oraz przy  aktywacji  uzbrojenia pełnego , nocnego z panela , sms itp
opóźnienie jest  po to tylko żeby zamknąć dom, włączyć alarm i wtedy zamknie się brama garażowa a brama wjazdowa zamknie się po 5 minutach czyli pozwoli jeszcze wyjechać



w plikach gotowy wsad to przetestowania