Tablet do domu obsługa inteligentnego domu

Zaczęty przez Kurak5000, Wrzesień 16, 2019, 03:23:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kurak5000

Mam pytanie jaki tablet aby powiesić go na ścianie w salonie.Czy macie sprawdzony model. Jaka powinna być rozdzielczość aby ikony były rozmieszczone jak na tpr-4.

RobertH

#1
Wkrótce pojawi się aktualizacja app w tym RopamNeo:
- skalowane ikony do rozdzielczości tabletów nawet powyżej 10",
- obracanie ekranu do poziomej pracy,
- siatka ikon nie tylko jak w TPR-4x 4x5 ale także więcej na jednym ekranie,
- więcej ekranów i grupowanie widżetów po funkcjach lub pomieszczeniach np. rolety, sterowanie w salonie.

Na dzień dzisiejszy app maja ikony pod maks. 7" i app pracuje tylko pionowo.

Kurak5000

Witam.
Dziękuje za odpowiedz.
A czy przy 7 calowym tablecie musi być konkretna rozdzielczość czy nie ma to znaczenia.

RobertH

Aktualna app zainstaluje się na dowolnym tablecie tylko ikony będą 'rozciągnięte'.

bonek79

Witam,jak najlepiej rozwiązać opcję zasilania tabletu ,macie jakieś sprawdzone metody i czy tablet może być na stałe podłączony do zasilania (ładowania).

bonek79


wojtek06061989

Jeżeli chodzi o tablet to raczej nie ma innej opcji niż stałe podłączenie ładowarki, zdrowe to może nie jest dla baterii ale z drugiej strony i tak ciągle jest pod ładowarką. Ewentualnie urządzenia bez baterii, ja u siebie mam pipo x9 Niestety ma bardzo starego androida i 4.4.4 i apka ropam już nie działa także szykuje się na wymianę na coś nowszego ale już chyba klasyczny tablet żeby można zdjąć i w razie potrzeby zabrać np na wyjazd

bonek79

Dzięki wojtek06061989 ,tak myślałem że za bardzo nie ma jak tego zasilania ogarnąć ewentualnie myślałem żeby coś z gniazdem zasilającym pomyśleć z wysterowaniem go przez centralę np. z wykorzystaniem przekażników czasowych tak aby nie był 24h tablet podłączony do sieci.
Sam nie wiem jak by to się sprawdziło.

wojtek06061989

Można, ale bez znajomości procentu naładowania baterii przez centralę to też takie średnie rozwiązanie, aczkolwiek znając czas rozładowania baterii +/- można by to ustawić, pytanie tylko czy gra warta świeczki? Myślę że nie, ale gdybyś się zdecydował możesz dać znać na forum  ;)

bonek79

Pomyślę nad tym sterowaniem przekażnikami czasowymi w LP,myślę że lepiej będzie jak co jakiś czas będzie tablet bez ładowania np.zrobić że będzie się ładowało np,2h a 5h bez ładowania itd.Najgorzej że będę to robił u klienta więc komplikuje się trochę obserwacja jak się to będzide sprawdzało w praktyce.  :-\
Na pewno dam znać ;)

RobertH


wojtek06061989

Świetny pomysł, pytanie tylko jaką tam jest wersja Android, przy tym modelu panela nie jest napisane, a widzę że przy innym modelu jest info że 4.4 a o ile się nie myle RopamNeo wymaga androida od 5 w górę.

RobertH


wojtek06061989

A zatem świetna opcja ;)
Może pojawi się wersja 10 cali z Androidem 6 to rozważę zakup, gdyż póki co domofonu jeszcze nie mam 😉

RobertH

10" z Android też jest - ten sam producent (pod oryginalna marką :)
Monitor Akuvox C317W  ;D