SmartPir Aero fałszywe alarmy

Zaczęty przez cbool1987, Czerwiec 17, 2017, 18:47:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

cbool1987

Witam!
Mam na obiekcie system alarmowy w którym są 4 szt czujek Smart Pir - Areo a tylko jedna czujka wysyła fałszywe alarmy o włamaniu przy za zbrojonym systemie. Czujka jest zamontowana zgodnie z zaleceniami producenta i niem mam pojęcia dlaczego mi wysyła alarmy fałszywe, proszę o pomoc ???

RobertH

Dane do analizy:
Jak jest zamontowany (miejsce, szkic, zdjęcie) , jakie warunki pracy, jak ustawione są czułości. pamięć zdarzeń (czy to alarmy z naruszenia lub łącza radiowego) itd.

Mari00

Od kilku dni mam podobny problem, na 6 czujek areo pir dwie wysyłają falszywe alarmy co kilka minut (Założone w okolicach grudnia 2019 i wcześniej nie było problemów). Zmiana ustawien czułości nic nie pomogła, wczoraj za pomocą programu usunąłem czujki, zresetowałem i dodałem na nowo, ale dalej dostaje alarmy z 2 wejść.
Restart centrali też nie pomógł.
Dzisiaj planuje zamienić czujkę, w pomieszczenia w którym jest ok założę tą z fałszywymi alarmami w celu weryfikacji czy coś nie zakłóca pracy czujki w pomieszczeniu.
Coś można jeszcze sprawdzić czy zostaje tylko serwis?

Mari00

Po zamianie czujek w pomieszczeniach, dalej wysyłane są fałszywe alarmy z tej samej czujki. Czyli wychodzi na to że to wina dwóch czujek które wysyłają fałszywe alarmy, a nie samego pomieszczenia.