Dziwne zachowanie centrali, fałszywe alarmy, informacje o sabotażu w

Zaczęty przez jokeroo, Październik 29, 2019, 06:24:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

jokeroo

Witam

Od jakiegoś czasu centrala zaczyna wariować, fałszywe informacje o sabotażu czujek, przerwaniu obwodu itp. Dziś w nocy kolejny alarm załączony. Ale po wejściu  w log zauważyłem sytuacje o słabym napięciu zasilania.... czyżby zasilacz? Załączam screenshot z loga.

Dziękuję i pozdrawiam
R.

RobertH

Raczej do sprawdzenia:  akumulator !,  połączenia, przewody, spadki napięć itp.

sztefek

Może kolega podmienił oprogramowanie ? U mnie po wgraniu najnowszego softu do NeoGSM i klawiatury TPR-4W dzieją się takie cyrki.

jokeroo

Kłopotów ciąg dalszy. Akumulator usunąłem całkowicie, w chwili obecnej napięcie zasilania to 9.3V wg aplikacji, cyrk w postaci fałszywych alarmów itp. Zmieniałem też ostatnio oprogramowanie centrali.

RobertH

Prawidłowe napięcie zasilacza bez obciążenia i akumulatora to ~13,8V.
Jeżeli jest inaczej to raczej zasilacz do serwisu.
(jeszcze pytanie jak są ustawiona zworka Vtemp/Vconst, czy czujnik temperatury jest podłączony/nie uszkodzony).

jokeroo

Nie posiadam żadnego czujnika temperatury.  Od samego początku zasilacz pokazywał "rogi", serwis raczej nie wchofzi w gre bo wysyłki kosztują mnie majątek. Zamówię nowy zasilacz.

RobertH

Cytat: jokeroo w Styczeń 10, 2020, 18:42:16
Nie posiadam żadnego czujnika temperatury.  Od samego początku zasilacz pokazywał "rogi", serwis raczej nie wchofzi w gre bo wysyłki kosztują mnie majątek. Zamówię nowy zasilacz.
Jeżeli to zasilacz PSR-ECO-xx to czujnik temperatury jest w zasilaczu... a co on robi jest w dokumentacji.
Może poznamy co to za system i jak jest zasilany? Co jest gdzie podłączone?