OptimaGSM - Rozbrojenie wszystkich stref przy odliczaniu czasu.

Zaczęty przez skygge, Październik 17, 2019, 21:32:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

skygge

Witam!

Alarm zamontowany (OptimaGSM), wszystko śmiga, wielkie dzięki za dotychczasową pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję że dla Was banalne:
Mam 4 strefy. Jak wychodzę, wbijam kod i pokazuje się menu które strefy zazbroić. Super.
Ale jak wracam do domu, złapie mnie czujka w wiatrołapie i zaczyna się odliczanie.
Wbijam kod i alarm się rozbraja, ale tylko ta jedna strefa w której jest czujka w wiatrołapie.

Jak zrobić, żeby:
a) rozbroiły się od razu wszystkie strefy?
Albo jeśli się nie da:
b) wyświetliło się menu które strefy rozbroić?

Chcę uniknąć sytuacji w której alarm muszę rozbrajać 2 razy: raz przy odliczaniu i drugi raz pozostałe strefy. Ja może bym się przyzwyczaił, ale żonie nie wytłumaczę tego logicznie...
Proszę o zrozumienie  ;)

Dzięki,
Pzdr,
Wojtek.

robertm

Jest to normalne zachowanie - rozbraja się strefa do której użytkownik (hasło) ma uprawnienia i ta w której zostało wywołane odliczanie czasu na wejście.
Jeżeli wszystkie strefy mają być rozbrajane zawsze wraz z rozbrojeniem strefy 1 - można taką funkcję dodać w logicprocessor
int as1;
int as1p;
main(){
gbenv();
as1p=as1;while(1){
gbenv();
if((as1p==1&&as1==0)){
DISARM(2);
DISARM(3);
DISARM(4);
};
as1p=as1;
};
};
       

skygge

Dziękuję bardzo. Czyli jak rozumiem, pytanie o wybór stref do rozbrojenia w takim przypadku jest niemożliwe?
A gdyby np. tę czujkę przypisać do wszystkich stref? Rozumiem, że w takim przypadku jej czuwanie aktywne byłoby tylko wtedy, kiedy wszystkie strefy byłyby uzbrojone. Jakieś inne przeciwwskazania? Dzięki. Wojtek.

robertm

Jeżeli wejście będzie należeć do wszystkich stref i wywoła czas na wejście w tych strefach to też wszystkie zostaną rozbrojone.