EXP-SROL8-RN - nowość w ofercie

Zaczęty przez K@mil, Czerwiec 04, 2020, 05:41:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

K@mil

Witam.
Widzę, że wreszcie pojawił się długo oczekiwany sterownik do rolet :)
Mógłbym prosić o schemat podłączenia EXP-SROL8-RN oraz dokładny jego opis i instrukcje programowania?


CytatSterownik rolet, 8 kanałowy.
- przewodowy sterownik rolet 230VAC, autonomiczny ze sterowaniem lokalnym i centralnym,
- kompatybilność: NeoGSM-IP-64,
- obsługa 8 rolet 230VAC, 8 wyjść dla silnika góra/dół,
- 8x2 wejść, sterowanie lokalne 230VAC (N) z łączników podwójnych roletowych (bez pamięci) lub łącznika pojedynczego (przycisku dzwonkowego),
- modul autonomiczny ze sterowaniem centralnym z aplikacji mobilnej/panelu dotykowego z informacją o stanie rolety (otwarcie xx%),
- automatyczne ustawianie czasu pracy silnika (amperometryka),
- ochrona silnika przy uszkodzonym przekaźniku (amperometryka),
- wysokiej jakości przekaźnik (AC1: 8A/250V, AC3: 240W silnik 1- fazowy),
- przekaźniki w podstawkach montażowych, łatwy serwis i wymiana,
- moduł systemowy na magistrali systemowej (-RN RopamNET),
- sterowanie wyjściami zgodnie ze specyfikacją danej centrali, w tym obsluga przekaxnika czasowego LightSwitch (LSW),
- rozłączne złącza zaciskowe, pogrupowane wg portów,
- sygnalizacja optyczna pracy i stanu wyjść,
- obudowa na szynę DIN, 12 modułów DIN,
Cena: 1400,00 Netto


Czy pod jedno wyście można podłączyć dwie rolety jednocześnie?
Chodzi mi o to, że np klient posiada 9 rolet, sterownik obsługuje 8, to dwie rolety spiąć razem?
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

robertm

#1
Dokumentacja zostanie wkrótce zamieszczona na stronie, wraz z opisem nowych produktów.

A co do podłączeń:
1 roleta = 1 moduł roletowy/wyjście roletowe
NIE MOŻNA podłączyć dwóch silników równolegle !!

K@mil

To może chociaż zdjęcia samego urządzenia w dobrej rozdzielczości, ponieważ miniaturka w cennika mało co ukazuje :)

Planujecie większą liczbę wyjść w jednym module czy trzeba brać dwa oddzielne?
Większość domków jednorodzinnych ma 10-12 rolet. Dwa moduły po 1400 zł netto trochę zaporowo :(
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

robertm

Nie planujemy większej ilości wyjść w jednym module, raczej ewentualnie mniejsze ilości żeby połączyć kilka sztuk do osiągnięcia wymaganej liczby obsługiwanych rolet.

W załączniku opis złącz.

wojtek06061989

Witam
Kiedy pojawi się dokumentacja na stronie?
Pisałem maila na serwis ale być może trafił do SPAMU.
Czy Firmware centrali i aplikacja są już gotowe do współpracy z tym modułem na 100%? (Aplikacja dawno nie była aktualizowana)
Mam teraz domek gdzie chciałbym użyć tych modułów ale nie wiem czy wszystko już jest gotowe, gdyż wciąż nie widze info na stronie
Pozdrawiam

Mari00

z centralą NeoGSM-IP nie będzie współpracował?

robertm

#6
Aplikacja mobilna będzie mieć aktualizację do współpracy z nowymi sterownikami rolet, jak i również centrala NeoGSM-IP-64
Dostępne opcje widoczne są w nowym NeoGSMIP64Manager V1.5 w zakładce Rolety.
W załączniku rysunek przykładowego podłączenia.

EXP-SROL8-RN - nie przewidujemy współpracy z NeoGSM-IP


K@mil

www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

rafalarmanski

Witam serdecznie.

W koncu oczekiwany SROL fajne rozwizanie ale jest jeden probem. W wiekszosci domkow w ktorych robie instalacje jest od 10 do 12 rolet to najczestszy standard. Dlatego fajnie by bylo gdyby byl taki modul na 4 rolety tak zeby mozna bylo to fajnie skonfigurowac bo stosujac dwa moduly SROL8 co = 16 wyjsc dla 12 rolet to niestety wychodzi troche drogo i ciezko bedzie przekonac klienta ze musi wydac 3000zl na sterowanie 12 roletami.

Dlatego sugeruje jak najszybsze wdrozenie SROL4.
Pozdrawiam

RobertH

Dziękujemy za zwrotne informacje.
Na dzień dzisiejszy są przewidziane w systemie 4x EXP-SROL8-RN i nie ma planów produkcji mniejszych.
W planach są moduły bezprzewodowe, dopuszkowe.

W systemie może być system mieszany tj. EXP-SROL8-RN, SROL-S i bezprzewodowe.