BAD_DEVICE_TYPE

Zaczęty przez khubeo, Listopad 02, 2020, 12:23:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

khubeo

Dzień dobry, to mój pierwszy post tutaj, witam wszystkich.

Mam problem z podłączeniem się zdalnym do centrali neogsm-IP przez program Neogsm-ip Manager.
Połączenie po kablu USB działa prawidłowo, pobieram w ten sposób wszystkie ustawienia z centrali do aplikacji na laptopie, ale próba połączenia zdalnego "3. Połączenie zdalne TCP/IP/GPRS" kończy się na wysłaniu esemesa przez aplikację do centrali, a następnie dostaję komunikat: Odpowiedź serwera: BAD_DEVICE_TYPE. Sprawdzałem po kilka razy wszystkie dane i ustawienia zgodnie z instrukcją.
Jaki może być powód tego typu błędu?





Karwos00

Na pewno nr centrali prawidłowo wpisany i wklejony do hasła tcp/IP?

khubeo

Tak, nawet celowo zmieniałem jedną cyfrę numeru centrali dla porównania, co się wtedy stanie - po zmianie numeru na nieprawidłowy komunikat odpowiedzi serwera zmienia się na CONNECTION REFUSE.

khubeo

Dodam jeszcze, że również dla porównania próbowałem łączyć się po uzbrojeniu - wówczas komunikat zmienia się na OTHER PROBLEM

niesamowitysmyk

Spróbuj zamiast 123b connect wysłać sms 123B connect. Wydaje mi się, że wielkość liter ma znaczenie.

khubeo

Ani tak, ani tak. Bez zmian.

sspiritt

Czy udało Ci się ajkoś rozwiązać ten problem? Mam to samo, tyle że w Optimie.

rafels

Mam ten sam komunikat. Ktoś wie, czym to jest spowodowane?

K@mil

Najlepiej to wykonywać z menu aplikacji.
Czyli:

1. Odpalamy kompa z programem. Otwieramy wcześniej zapisany plik naszej centrali z wszystkimi ustawieniami.
2. Z telefonu logujemy się do aplikacji:
- Ustawienia
- Ogólne ustawienia
- Programowanie serwisowe
- Klikamy OK
- Łączymy się przez kompa wybierając połączenie zdalne :)

Czekamy, aż się połączy i tyle. Testowałem milion razy :)


Aaaa w opcjach programu na kompie wcześniej trzeba zaznaczyć, możliwość ,,pozwolenia" na zdalne logowanie
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

rafels

Rzeczywiście, to działa!
Szkoda, że instrukcja nie jest tak jednoznaczna, jak Twój opis ;)
Dzięki!