Czuwanie nocne - opcje

Zaczęty przez hudy, Listopad 25, 2019, 07:17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Dzień dobry. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników centrali ropam. Posiadam neogsm ip. Potrzebuję ustawić takie dwie opcje:
1. Czy jest możliwość ustawić by czuwanie nocne załączało się samoczynnie np o godz 24 a wyłączało także samoczynnie np o 6 rano?
2. Czy jest możliwość tak to skonfigurować by podczas czuwania nocnego były standardowo aktywne czujki dymu które działają 24h oraz czujki ruchu które są przy wejściach ale by czyjki ruchu nie wyzwalały alarmu głośnego tylko by centralka dzwoniła na telefon. Reszta czujek ruchu była by nieaktywna.

robertm

Punkt pierwszy do wykonania zarówno jako czuwanie nocne lub czuwanie 2 strefy.

Punkt drugi - tak - jako dwie osobne strefy
Czujki ustawione jako 24h - działają zawsze niezależnie od stanu czuwania strefy.




hudy

Witam ponownie. Proszę o informację czy dobrze chcę to ustawić.
Rozumiem że aby ustawić strefę nocną na timer w zakładce Timery ustawiamy On i OFF oraz godziny przy jakich te funkcje mają zadziałać.
W zakładce strefy , numery telefonów ustalam nazwę dla strefy 2, ustawiam by była sterowana przez ustawiony wcześniej timer.
Teraz w zakładce wejścia przydzielam interesujące mnie czujki do Strefy 1 i strefy 2 oraz ustawiam "aktywne gdy działa strefa i lub strefa 2"
Niestety nie wiem jak ustawić by przy czuwaniu nocnym nie uruchamiał się alarm głośny tylko by było połączenie na telefon o uruchomieniu alarmu.

robertm

W czuwaniu nocnym nie da się wyłączyć sygnalizacji jeżeli wyjście jest jako alarm włamaniowy, jedynie na osobnej strefie - wtedy wyjście alarmowe przypisuje Pan tylko do strefy która ma dawać głośny alarm.
Przykładowe rozwiązanie na zrzutach. do strefy 2 dodaje Pan wejścia jakie mają czuwać w nocy
Załączenie strefy 1spowoduje  pełne głośne czuwanie, Załączenie strefy 2 czuwanie nocne ciche.

Przetestowane na najnowszym firmware 1.9


hudy

Rozumiem. Utworzyłem strefę 1 i 2. Strefa 2 tzn nocna załączana i wyłączana przez Timer. Strefa 2 ustawiona jako sterowana przez "timer sterujący czuwaniem nocnym Timer 1".  Czujki które chce by działały w czuwaniu nocnym są przydzielone do strefy 1 i 2 i ustawione gdy czuwa strefa 1 lub 2.
Wyjścia czyli Sygnalizatory akustyczne przypisałem tylko do strefy 1 by nie załączały się w nocy.

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa. Gdy będzie włączona strefa 1 i nadejdzie godzina np 24 czyli godzina załączania czuwania nocnego i strefy 2 to czy strefa 1 zostanie wtedy dezaktywowana a jeśli nie to co z sygnalizatorami które sa przypisane do strefy 1? Czy nie załączą się w momencie naruszenia i uruchomienia alarmu?

robertm

W opisanym przypadku po prostu będą jednocześnie czuwać dwie strefy.

hudy

Panie Robercie wysłałem plik z konfiguracją na Państwa adres w celu sprawdzenia ponieważ za każdym razem uruchamiają się sygnalizatory w czuwaniu nocnym pomimo że przypisane są do strefy 1 a do strefy 2 tylko wejścia które maja wywoływać cichy alarm. Może coś przeoczyłem.