Samoczynne przstawianie się temperatury w termostacie na 0 stopni

Zaczęty przez miruk, Marzec 18, 2019, 22:24:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

miruk

Ostatnio już kilka razy zdarzyło mi się że temperatura w termostacie ustawiona ręcznie np. 21 stopni po pewnym czasie zmienia się na 0 (zero stopni). Nie namierzyłem tylko czy dzieje się to po ustawieniu temperatury z RopamOptimy czy bezpośrednio z panela TPR-4 gdyż ustawiam czasem tu a czasem tu, w każdym bądź razie już kilka razy zdziwiłem się (i wkurzyłem) wchodząc w termostat a tam temperatura zadana sama zmieniła się na zero stopni. Ciekawostka jest taka że ręcznie nie można ustawić mniej jak 5 stopni a tu samo czasem zjeżdża na 0  :-\




RobertH

To jest raczej temp. 20.0 tylko jest błąd wyswietlania; 0.0
Proszę przesłać plik konfiguracyjny, pamięć zdarzeń,  wersje urządzeń to postaramy się przeanalizować problem.
Panel dotykowy cały  czas jest w wyswietlaniu termostatu?

miruk

To nie jest temperatura 20 stopni bo gdy zmieniam na zadane wcześniej 21 stopni klikając strzałką w górę temperatura idzie od zera czyli 0,5 , 1,0 ....  poprzez ...naście i dopiero dwadzieścia. Panel normalnie jest zawsze na wygaszaczu (widoczna godzina i data) , po wejściu w termostat już kilka razy zobaczyłem takiego "zonka"   ???  Poza tym gdyby to był błąd na wyświetlaczu to dlaczego w Ropam Optimie mam to samo ? (korzystam z RopamOptimy na windowsie i na androidzie i wszędzie pokazuje 0 stopni)


miruk

Przed chwilą wszedłem do domu i znów takie coś ... nadal uważacie że to błąd wyświetlania ? bo ja nie.
https://youtu.be/vPFo7s4c61o

RobertH

Gdyby była znana przyczyna lub udało by się powtórzyć to na innym systemie to otrzymałby Pan odpowiedź.
A tak został Pan poproszony o dane, które Pan nie przesyła więc na co Pan liczy?
Jakie dane taka odpowiedź: żadna.

miruk

W tej chwili nie mam kabla ani czasu aby zgrywać dane,wersje urządzeń wysłałem na screenie (który zniknął), po prostu zgłaszam że takowy błąd występuje i wykluczam Pana sugestie że to błąd wyświetlania, ot to wszystko, dziękuję.

robertm

Analizujemy problem i staramy się go powtórzyć, nie znamy na chwile obecną przyczyny Pana problemu.
Bardzo pomogła by nam Pana konfiguracja (oczywiście po usunięciu wrażliwych danych) oraz pamięć zdarzeń.