Aplikacja RopamOptima - sugestie i błędy

Zaczęty przez glider33, Sierpień 19, 2016, 09:42:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

glider33

Panowie Roberci, proszę o odpowiedź   ;)

RobertH

#31
Na razie nie ma takich planów.
Jeżeli będzie 'duża' aktualizacja aplikacji a są w protokole przewidziane zmienne od timerów to ustawienia zostaną wdrożone do app.

transalp

wczoraj zainstalowałem Optima GSM oraz RopamOptima. Troszkę się rozczarowałem aplikacją, myślałem, że będzie miała możliwość dokładania ikon tak jak na panelu TPR- można by odzwierciedlić taki sam układ jak na panelu TPR. Może w przyszłości planujecie możliwość edycji ikon?

Electro-Guard

Koledzy pomóżcie, bo albo czegoś nie załapałem,  albo jak często jestem wybrańcem i tylko ja mam problem.
Po aktualizacji RopamOptimy do v1.34 mam kłopot z połączeniem po LANie natomiast zdalnie działa bez zarzutu.
Pierwszy padł ofiarą telefon, po sugestii z opisu o zachowaniu ustawień przesłałem działające z innego urządzenia, bez efektu, po czym zaktualizowałem apkę na tym drugim sprzęcie i tam również przestało działać w sieci lokalnej.
Przetestowałem już różne kombinacje i jedyne co działa to ustawienie jako adresu wewn tego, który jest adresem access pointa w AP-IP.  Może i jest to rozwiązanie, ale problem polega na tym,  że APIP jest razem z optimą na strychu skąd nie sięga sygnał wi-fi na dół i tu wspomaga go kolejny APek i będąc w jego sieci już się nie łączę. Do czasu aktualizacji taka konfiguracja działała.

A może panowie Roberci podpowiedzą mi jaka to poprawka została wdrożona w celu "usprawnienia logowania" bo może wystarczy drobna zmiana np w lusi?

P. S.  Wszystkie firmware najnowsze.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

jmj11

Witam.
Proszę również o pomoc w temacie połączenia po VPN (IPSec L2TP PSK). Po aktualizacji do ver.1.34
nie mogę się połączyć przez VPNa. Przy próbie logowania dostaję komunikat "Problem z połączeniem". Poprzednia wersja przy takich samych ustawieniach VPN łączyła się bez problemu. Błąd połączenia występuję zarówno w aplikacji na androida jak i iOS.

Electro-Guard

No właśnie, zapomniałem dodać objawów:
Też mam taki komunikat.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Panowie Roberci,

Wczoraj widziałem u klienta nową wersję aplikacji RopamOptimaGSM na system iOS, gdzie w końcu dodano możliwość edycji ikon w aplikacji oraz dodawania własnych widgetów. Kiedy można spodziewać się takiej wersji na Androida ?



Electro-Guard

OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Raczej nie, ale niech się wypowiedzą autorzy :)

RobertH

App Android w testach,
funkcje zbieżne z RopamNeo.

Electro-Guard

No to świetnie :)
Na to właśnie czekamy.

Oczywiście w beta-testach możemy jak zawsze wspomóc...
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

transalp

nie wiem jak u innych ale ,chyba po jakiejś automatycznej aktualizacji ROPAM OPTIMA na androidzie, miałem problemy z połączeniem do zdefiniowanego obiektu.
Poza tym po włączeniu trybu nocnego mam ikonę czerwonej kłódki, a wydaje mi się że wcześniej była wyraźna informacja o załączonym trybie nocnym przez wyświetlanie ikony trybu nocnego??

podobnoja

Co to funckaj makro? Bo widzę że jest funkcja czekaj i uruchom. Może tym uda mi się zrobić podlewanie automatycznie 10 sekcji. Bo Pan Robert pewnie zajęty i nie miał czasu pomyśleć o skrypcie z licznikami...

Bardzo się ucieszyłem w końcu z lepszej APK. Siedzę już od 1h i ustawiam funkcje ;)

majki

Jest mały problem w aplikacji, gdy idzie automatyczny update. W opisie instalacji jest napisane, żeby wyeksportować ustawienia wpierw, jednak przy automatycznym ktoś może tego nie zdążyć zrobić. Konieczne jest wtedy ręczne założenie obiektu jeszcze raz. Hasło tcp/ip powinno być dostępne na panelu. Z importem ustawień trzeba mieć na uwadze fakt, że jest on dwuetapowy: wpierw ładujemy ustawienia z zewnętrznego źródła na dysk telefonu (kliknięcie załącznika w poczcie lub na dysku google) a przy drugim etapie ładujemy te ustawienia do bazy danych aplikacji (właściwa opcja Import ustawień w menu). Aby widgety pulpitu działały, konieczne jest ich włączenie w ustawieniach ogólnych w samej aplikacji.

majki

#44
Zapomniałem dodać. Jeżeli chodzi o ikonę czerwonej kłódki na górnym pasku, to z braku wolnego miejsca (4 możliwe strefy) pojawia się tam na górze tylko jedna ikona - cokolwiek jest uzbrojone lub rozbrojone. Aby mieć spojrzenie, które strefy są dokładnie uzbrojone i w jakim trybie należy skorzystać z nowego widgetu "Status stref".
Padło pytanie o makro. Tym raczej się logic procesora nie zastąpi. Makro uruchamia sekwencję czynności - uzbrojenie, sterowanie wyjściem, zablokowanie wejścia - podpiętą pod pojedyncze kliknięcie. Można te operacje oddzielić czasowo poprzez włożenie między nimi akcji sleep. Makro to bardziej coś ala - wychodzę z domu, to wyłączam światła, zamykam rolety, uzbrajam system i zamykam aplikację - klikam tylko raz i ubieram buty.