Diagram Editor - skrypt nie pojawia się w NeoGSMIPManager

Zaczęty przez Marx-Tech, Grudzień 07, 2020, 13:45:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marx-Tech

Witajcie.
Skrypt stworzony, NeoGSMIPManager w wersji 1.8.1 połączony z centralą (próbowałem już przez USB jak i po wifi), powinien pojawić się w oknie LogicProcessora, ale tak się nie dzieje.
Zapisałem skrypt w pliku i próbowałem załadować go poprzez polecenie "Wczytaj skryp z pliku" w NeoGSMIPManager, ale przyciski nie sa aktywne, nie mogę też zmienić "Metody tworzenia skryptu logiki" na inny niż "Diagram Editor".
Wesprzecie?

robertm

Najlepiej uruchomić NeoGSMIPManager a następnie kliknąć metodę tworzenia skryptu - DiagramEdytor
Automatycznie otworzy się DiagramEdytor i jeżeli NeoGSMIPManager ma połączenie z centralą będzie możliwy zapis logiki do centrali bezpośrednio z DiagramEdytor.
Ikona zapisu będzie nie szara a kolorowa. Takie działanie powoduje wpisanie skryptu do centrali i do NeoGSMIPManager .

Można też ręcznie kopiować lub wczytać z pliku skrypt, żeby zmienić sposób edycji skryptu - należy wyłączyć DiagramEdytor, przejść na inne okno w programie NeoGSMIPManager niż Logicprocessor a następnie wrócić i wtedy wybrać edytor tekstowy.

Marx-Tech

Porada działa (ale niejako tylko raz): po uruchomieniu NeoGSMIPManager'a, połączeniu się z centralą oraz wejściu w zakładkę LogicProcessor następuje uruchomienie DiagramEditor'a, który "widzi" połączoną centralę i umożliwia wysłanie skryptu. Ale po rozłączeniu się z centralą i sprawdzeniu działania skryptu często okazuje się, że trzeba coś jeszcze poprawić/zmodyfikować w skrypcie. I wtedy ponowne połączenie się z centralą programem NeoGSMIPManager i wejście w ww zakłądkę nie uruchamia ponownie DiagramEditora, a jego ręczne uruchomienie też nic nie daje, bo skryptu nie można wysłać do centrali (nieaktywna ikona wysyłania).
Trzeba wtedy zamknąć NeoGM i otworzyć ponownie. Czy to zamierzony efekt?
To denerwujące, szczególnie, że chciałbym się trochę pobawić skryptami. Symulatora jeszcze nie "rozkminiłem" i wszystko testuję "na pacjencie" .

robertm

Program DiagramEdytor nie uruchamia się już ponieważ prawdopodobnie już działa,jeżeli nie był zamknięty. trzeba go tylko otworzyć.
Jeżeli był zamknięty należy go uruchomić i automatycznie nawiąże połączenie z NeoGSMIPManager jeżeli jest wybrana metoda tworzenia skryptu - DiagramEdytor