NeoGSMIP sterowanie Wyjściami w logice

Zaczęty przez pietrek505, Styczeń 25, 2022, 12:46:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

pietrek505

Cześć Wszystkim, na samym początku że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać. Jestem posiadaczem centrali alarmowej neogsmIP która podłączyłem sam od a do z dzięki poradnikowi neogsmszybki start.

Jednakże byłbym jeszcze  bardziej szczęśliwszym człowiekiem gdyby ktoś pomógł by mi napisać Logike.

Założenie1

Podczas uzbrojenia strefy nr 1 oraz uzbrojenia pełnego  załącza się wyjście O3 na czas 1 sekundy

Założenie2

Podczas rozbrojenia strefy nr 1 oraz rozbrojenia pełnego załącza się wyjście O4 na czas jednej sekundy.


Logika jaką już posiadam rozbraja strefę nr 2 podczas rozbrojenia pełnego  zaczerpnięta z forum jest taka jak poniżej

int as1;
int as1p;
main(){
gbenv();
as1p=as1;while(1){
gbenv();
if((as1p==1&&as1==0)){
DISARM(2);
};
as1p=as1;
};
};   



Pozdrawiam Wszystkich.

wojtek06061989

CytatPodczas uzbrojenia strefy nr 1 oraz uzbrojenia pełnego
Czy chodzi ci o to że podczas uzbrojenia zarówno nocnego jak i pełnego strefy 1 załącza się wyjście O3 na czas 1 sekundy ?? Analogicznie w drugin pytaniu? Gdyż "uzbrojenie" strefy potocznie tyczy się właśnie pełnego a więc nie dokońca rozumiem pytanie  ;D

pietrek505

#2
Panie Wojtku może inaczej , rzeczywiście zamieszałem

Strefa 1 to DOM
Strefa 2 to Budynki garażowe.
Strefa Nocna to czujki na parterze ze strefy 1 w tym wypadku uzbrojenia nocnego nic ma się nie dziać.

Może inaczej,

Chodzi mi o to gdy podczas załączenia czuwania  strefy 1  na wyjściu O3 zostanie wygenerowany sygnał GND na 1 sekundę, natomiast przy wyłączeniu czuwania strefy 1  zostanie podany sygnał GND na 1 sekundę na wyjściu O4.

wojtek06061989

Ja żadnym specem od logiki nie jestem, ale spróbuj tego
int as1;
int E1;
int E2;
int R1;
int R2;
main()
{
while(1){
as1=getenv("as1");
E1=edge(0,1,as1);
R1=pons(0,E1,0,1,1);
E2=edge(1,0,as1);
R2=pons(1,E2,0,1,1);
seto(3,R1);
seto(4,R2);
};
};