Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Oprogramowanie / Odp: NeoGSMIP sterowanie Wyjściami w logice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek06061989 dnia Styczeń 26, 2022, 10:24:39 »
Ja żadnym specem od logiki nie jestem, ale spróbuj tego
int as1;
int E1;
int E2;
int R1;
int R2;
main()
{
while(1){
as1=getenv("as1");
E1=edge(0,1,as1);
R1=pons(0,E1,0,1,1);
E2=edge(1,0,as1);
R2=pons(1,E2,0,1,1);
seto(3,R1);
seto(4,R2);
};
};
2
Automatyka budynkowa i domowa / Odp: Sterowanie żaluzjami fasadowymi, presety.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yaaro dnia Styczeń 25, 2022, 17:41:55 »
Nie widzę nigdzie opcji "edytuj" napiszę więc w ten sposób...może komuś się przyda. Tak więc po kolejnym kontakcie z pracownikiem Ropamu udało się ogarnąć sterowanie żaluzji z poziomu TPR-4. Problem leżał w wersji oprogramowania TPRa, presety o których mowa w poprzedniej wersji nie występowały więc i trudno było mi pojąć o co z nimi biega. Podsumowując kilka dni spędzonych z urządzeniami firmy Ropam mogę powiedzieć, że sama idea urządzeń jest jak najbardziej trafiona. Możliwości które drzemią czy w centrali czy w modułach są naprawdę imponujące przy tej kategorii cenowej. Niestety za tym wszystkim nie nadąża manipulator TPR, który moim zdaniem nadaje się co najwyżej do załączenia-wyłączenia czuwania. Operowanie ikonkami rolet i precyzyjne wysterowanie lameli przy tej wielkości manipulatora to jakieś nieporozumienie. Jeszcze gorzej na tym polu wypada oprogramowanie które moim zdaniem to jedna wielka "beta". Przepraszam jeżeli kogoś urażę ale "nieskalujące" się okno NeoGSMIP64 do popularnych rozdzielczości i ciąganie kursorem programu po ekranie żeby zrobić coś w w drugim rogu programu albo brak części funkcji z tego tytułu to na dzisiejsze czasy już nie przystoi. Kolejna rzecz z którą nie mogłem sobie poradzić to timery, które jak się okazało też nie działają z powodu błędów w oprogramowaniu. Nie wiem jak sytuacja wygląda z rozdzielczościami Ropam Neo na tablety bo zdaje się, że gdzieś już przewijały się posty na ten temat, pisane też było coś o większym manipulatorze...nie wiem dlaczego jeszcze tego nie ma ale jeżeli planujecie Państwo coś takiego wdrożyć to zróbcie to czym prędzej bo być może tracicie przez to dużą część klientów. Niestety przy automatyce budynkowej ten ekran manipulatora nie może być wielkości TPRa i wszelakie oprogramowanie też nie powinno być daleko w tyle za pomysłami. Trzymam kciuki za rozwój firmy bo uważam że produkty są naprawdę warte pochwały ale zadbajcie też o szczegóły bo to nie wpływa dobrze na wizerunek firmy. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalszy rozwój.
3
Oprogramowanie / Odp: NeoGSMIP sterowanie Wyjściami w logice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pietrek505 dnia Styczeń 25, 2022, 15:11:59 »
Panie Wojtku może inaczej , rzeczywiście zamieszałem

Strefa 1 to DOM
Strefa 2 to Budynki garażowe.
Strefa Nocna to czujki na parterze ze strefy 1 w tym wypadku uzbrojenia nocnego nic ma się nie dziać.

Może inaczej,

Chodzi mi o to gdy podczas załączenia czuwania  strefy 1  na wyjściu O3 zostanie wygenerowany sygnał GND na 1 sekundę, natomiast przy wyłączeniu czuwania strefy 1  zostanie podany sygnał GND na 1 sekundę na wyjściu O4.
4
Oprogramowanie / Odp: NeoGSMIP sterowanie Wyjściami w logice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek06061989 dnia Styczeń 25, 2022, 13:47:30 »
Cytuj
Podczas uzbrojenia strefy nr 1 oraz uzbrojenia pełnego
Czy chodzi ci o to że podczas uzbrojenia zarówno nocnego jak i pełnego strefy 1 załącza się wyjście O3 na czas 1 sekundy ?? Analogicznie w drugin pytaniu? Gdyż "uzbrojenie" strefy potocznie tyczy się właśnie pełnego a więc nie dokońca rozumiem pytanie  ;D
5
Oprogramowanie / NeoGSMIP sterowanie Wyjściami w logice
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pietrek505 dnia Styczeń 25, 2022, 12:46:33 »
Cześć Wszystkim, na samym początku że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać. Jestem posiadaczem centrali alarmowej neogsmIP która podłączyłem sam od a do z dzięki poradnikowi neogsmszybki start.

Jednakże byłbym jeszcze  bardziej szczęśliwszym człowiekiem gdyby ktoś pomógł by mi napisać Logike.

Założenie1

Podczas uzbrojenia strefy nr 1 oraz uzbrojenia pełnego  załącza się wyjście O3 na czas 1 sekundy

Założenie2

Podczas rozbrojenia strefy nr 1 oraz rozbrojenia pełnego załącza się wyjście O4 na czas jednej sekundy.


Logika jaką już posiadam rozbraja strefę nr 2 podczas rozbrojenia pełnego  zaczerpnięta z forum jest taka jak poniżej

int as1;
int as1p;
main(){
gbenv();
as1p=as1;while(1){
gbenv();
if((as1p==1&&as1==0)){
DISARM(2);
};
as1p=as1;
};
};   Pozdrawiam Wszystkich.
6
Automatyka budynkowa i domowa / Sterowanie żaluzjami fasadowymi, presety.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yaaro dnia Styczeń 22, 2022, 20:31:40 »
Witam po raz kolejny. Próbuję ogarnąć sterowanie żaluzjami fasadowymi z poziomu panela dotykowego TPR-4. Mija kolejny dzień a jedynym efektem jaki udało mi się osiągnąć to podnoszenie, opuszczanie. Może komuś udało się już to ogarnąć i pomoże w ustawieniach ? Pierwsze z pytań to w jaki sposób ustawić ten nieszczęsny preset ? w oprogramowaniu jest opcja "presety 1 i 2 = zmiana kąta lameli żaluzji" rozumiem przez to że jeżeli chcę mieć opcję regulowania kąta nachylenia muszę zaznaczyć 1 i 2 tak ? w tym samym okienku muszę zaznaczyć której żaluji "rolety" dotyczy owo sterowanie. Przypuśćmy że chcę sterować żaluzją na 1 wyjściu....jak mam to zaznaczyć żeby działało ?? Druga rzecz to sterowanie roletami "żaluzjami"- typ sterowania roleta - akcja "zmiana kąta" - ustawiane z 10 razy i ani razu nie zadziałało. Nie wiem czy robię coś źle czy nie wszystko zaznaczyłem ale nie działa tak jak powinno. Dość ładnie to wszystko działa z aplikacji mobilnej natomiast z TPRa nie chce.
7
Centrale alarmowe / NeoGSM-IP 64 + Sp-4002R
« Ostatnia wiadomość wysłana przez livestyle dnia Styczeń 19, 2022, 14:53:00 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem, próbuje podłączyć do centrali sygnalizator SP-4002R z własnym aku. Czy może mi ktoś pomóc w temacie, nie chce skopć czegoś w centrali. Sygnalizator ma styki :
GND
+12V
STO
STA
TMP
TMP
SENS - mikrostyk sygnalizatora
TMP - mikrostyk sygnalizatora


Dzięki za szybką pomoc
8
Automatyka budynkowa i domowa / Odp: Sterowanie ładowania bufora ciepła.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yaaro dnia Styczeń 17, 2022, 08:18:56 »
Dziękuję za zainteresowanie i szybkie, mądre podpowiedzi. Rzeczywiście sprawa jak najbardziej do ogarnięcia jednym i drugim sposobem poza przypadkiem (na który akurat nie wiedzieć czemu musiałem trafić) kiedy chce się użyć timera 3 z 4. Różne kombinacje wychodzą ale 4 timer z innymi nie chce u mnie działać. Nie wiem czy to tylko u mnie taka przypadłość ale tak jak wspomniałem, zacząłem ustawiać od 4 i z żadnym innym nie chcie się on "podzielić" pracą w związku z czym po kilkudziesięciu minutach stwierdziłem że mnie to przerasta ;) Drugi pomysł tez bardzo fajny, do wykorzystania nawet gdy pozostaje nam już tylko timer 3 z 4. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, może kiedyś będzie okazja się odwdzięczyć. Pozdrawiam serdecznie.
9
Automatyka budynkowa i domowa / Odp: Sterowanie ładowania bufora ciepła.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JakubH dnia Styczeń 17, 2022, 07:03:41 »
Witam, jeżeli sterowanie 22-6 ma się odbywać codziennie to po co ustawiać ten timer jako tygodniowy? Zasadniczo można albo ustawić jeden timer jako dzienny w godzinach 22 - 6, drugi również jako dzienny w godzinach 13 - 15 i te grzałki które maja być włączone również od 13 do 15 sterować z obu (zdecydowanie ta opcja działa). Można też jeden timer ustawić w godzinach 22 - 6 zaś drugi w godzinach 22 - 6 oraz 13 - 15, wtedy grzałki które maja być włączone tylko w nocy sterować z pierwszego timera a grzałki które maja być sterowane również w dzień sterować z drugiego timera.
10
Centrale alarmowe / Drugi kod nie rozbraja drugiej strefy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez osromocon dnia Styczeń 16, 2022, 14:03:16 »
Mam dwie strefy i dwa kody. Kod pierwszy rozbraja obie. Kod drugi tylko pierwszą. Moje ustawienia w załączeniu.
Strony: [1] 2 3 ... 10