Neogsm ip rozbudowa o system aero

Zaczęty przez hudy, Grudzień 16, 2019, 08:25:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Dzień dobry. Chciałbym rozszerzyć działanie systemu o system aero. Posiadam w tym momencie expander i8 wpięty w gniazdo x2 na płycie centrali.
Czytam teraz że : "w systemach NeoGSM, może pracować kontroler Aero lub ekspander lokalny EXP-I8." Czy nadal jest to ograniczenie czy może z kolejnymi aktualizacjami coś się zmieniło?

RobertH

#1
W NeoGSM-IP nie ma tego ograniczenia, jest maks. 32 wejść wiec przy jednym ekspanderze Aero moze zająć 16 kolejnych wejsc lub 8.

hudy

Bardzo mnie to cieszy. Teraz mam zajęte 16 wejść (centrala + expander). Planuję jeszcze 2 czujki bezprzewodowe przypisane do strefy 2 (nocnej) oraz 2 czujki w łazienkach sterujące pompą cyrkulacyjną ciepłej wody użytkowej.

roxe

Właśnie ludzie często mylą neogsm oraz neogsm-ip.
Sam się kiedyś na to naciąłem.

Cytat: hudy w Grudzień 16, 2019, 10:55:03
... 2 czujki w łazienkach sterujące pompą cyrkulacyjną ciepłej wody użytkowej.

Czujki bezprzewodowe w łazienkach?
To uważaj, bo one pracują (zgłaszają naruszenie) tylko wtedy jak alarm jest uzbrojony. To tak, żeby oszczędzać baterię w czujce.
Sam się naciąłem na to jakiś czas temu. Chciałem właśnie tak zrobić.


hudy

Dzięki za informację. Nie wiedziałem że te czujki działają tylko gdy system jest zazbrojony. Czyli do łazienki będę musiał podciągnąć przewód kanałem wentylacyjnym. Chciałem zrobić właśnie tak że czujka załączy pompę cyrkulacyjną w momencie gdy zostanie naruszona.

roxe

Jak masz możliwość to dawaj kablem. Nawet te czujki kablowe są tańsze przecież niż aero.

Ja to zrobiłem nieco inaczej: podłączyłem się pewnym układem do lampki w korytarzu, która zapala się jak wykryje ruch. Zapalenie jest przesyłane drogą radiową do przekaźnika, który zwiera któreś wejście centrali neo. To wejście nie wyzwala alarmu a tylko jest używane w algorytmie właśnie do sterowania pompą CWU. Taka trochę dłubanina. Jakoś to działa.


hudy

Akurat do łazienki jestem w stanie przeciągnąć przewód. Aero natomiast będę potrzebował by zabezpieczyć okno tarasowe. Teraz to okno mam zabezpieczone czujką z salonu jednak w łapie ona także kuchnię. Dzieci nieraz w nocy idą do łazienki i wędrują do kuchni a mnie budzi telefon. Pozostaje tylko aero.
Ty masz u siebie aero czy wszystko na przewodach? Zastanawiam się jak z zasięgiem w budynku. Czy sam apm aero ogarnie zasięgiem cały dom.

roxe

Mam tylko na przewodach.
Akurat w jednym pokoju wysoka szafa zasłoniła kabel gdzie miała być czujka ruchu. Nie chciałem już pruć ściany, żeby go przesunąć, więc pomyślałem, że użyję aero. Dowiedziałem się dopiero po zakupie, że one w trakcie spoczynku nie złapią ruchu. Więc do celów cyrkulacji nie użyję tego, będzie tak czy siak do monitorowania przy czuwaniu alarmu.