Jak podłączyć syrene zewnętrzną Satel Sp-4001R

Zaczęty przez Coolin, Maj 21, 2016, 00:45:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Coolin

Witam
Jak w temacie jak podłączyć Syrene SP 4001R do OptimyGSM PS i jak ustawić to  w programie na NC czy NO?Obecnie podłączyłem ale cały czas mam sabotaż czy trzeba zastosować rezystor??

glider33

Przeczytałeś instrukcję DTR ?  Wyjście NO i rezystor 2K2 Ohm pomiędzy O1,O2 i GND.

To powinno pomóc:  http://obrazki.elektroda.pl/6097083900_1400690860.jpg


glider33

No ładne duże zdjęcie  ;D Może byś się wysilił i coś napisał ?

Coolin

Sorki nie sprawdziłem,że opis się nie dodal. A więc podłączenie na centralce
STA + do O1
STA - do GND
STO + do O2
STO - do GND
TAMP do GND
TAMP do i8
A na panelu wyskakuje caly czas sabotaz na sygnalizatorze :-/

glider33

A czytałaś co napisałem wcześniej o rezystorach na O1 i O2 ? Jakoś nie widzę na zdjęciu rezystora pomiędzy STO+ i GND, chyba że masz go na centrali ? Wrzuć screan z konfiguracją wejścia I8 bo tak to jest wróżenie z fusów.

Coolin

Siemka , trochę to trwało bo nie było czasu ale wczoraj udało mi się ogarnąć temat. Dzięki za pomoc. Podłączyłem wg schematu.

dancos

Witam.  Jak podłączyć dwa sygnalizatory : wewnętrzny i zewnętrzny . Zakładając zewnętrzny :

który poza tamp, tamp,gnd gnd posiada wyjścia zasilania dla optyki,, sto*  które wpinamy do np : 01  i zasilanie dzwięku ,,sta* do 02.
Gdzie wpiąć się z sygnalizatora wewnętrznego z,, sta *skoro nie ma już wejść w centrali ?  Mogę dopiąć sie do wyjścia 01 ?  Obciążenie optyki i akustyki nie przekroczy 500mA.   
Co w przypadku podłączenia czujnika gazu - chciał bym aby tylko  sygnalizator wewnętrzny pracował po zadziałaniu czujnika - Naturalnie bedzie pracować również optyka w sygnalizatorze zewnętrznym ?   Po zadziałaniu alarmu napięcie pojawia się na wyjściu 01 i 02 - tak to działa ? proszę o odpowiedz z góry dziękuje

ArturJa

Cytat: dancos w Kwiecień 11, 2019, 12:58:57
Witam.  Jak podłączyć dwa sygnalizatory : wewnętrzny i zewnętrzny . Zakładając zewnętrzny :

który poza tamp, tamp,gnd gnd posiada wyjścia zasilania dla optyki,, sto*  które wpinamy do np : 01  i zasilanie dzwięku ,,sta* do 02.
Gdzie wpiąć się z sygnalizatora wewnętrznego z,, sta *skoro nie ma już wejść w centrali ?  Mogę dopiąć sie do wyjścia 01 ?  Obciążenie optyki i akustyki nie przekroczy 500mA.   
Co w przypadku podłączenia czujnika gazu - chciał bym aby tylko  sygnalizator wewnętrzny pracował po zadziałaniu czujnika - Naturalnie bedzie pracować również optyka w sygnalizatorze zewnętrznym ?   Po zadziałaniu alarmu napięcie pojawia się na wyjściu 01 i 02 - tak to działa ? proszę o odpowiedz z góry dziękuje

Zepnij razem syrenkę z ledami i wykorzystać drugie wyście. Z tego co kojarzę prądowo razem jest 270 mA tak więc nie przekraczasz granicy obciążenia centrali z tym sygnalizatorem, u mnie śmiga bez problemu w ten sposób.