SMSy o alarmie w OptimaGSM

Zaczęty przez nikersik, Czerwiec 27, 2019, 15:32:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikersik

Witam. Czy można ustawić w powiadomieniach żeby w informacji SMSowej o wywołanym alarmie do wiadomości była dołączona informacja z której linii (czujki) został wywołany alarm?

robertm

Oczywiście ze tak.
Dla każdego wejścia można ustawić osobną treść powiadomienia - domyślnie jest to nazwa wejścia wraz z numerem linii.
Należy tylko zaznaczyć na jakie numery / emaile ma być powiadomienie.

nikersik

Hm. Ale czy ustawiając SMS w opcjach określonego wejścia nie będą wysyłane SMSy przy każdym naruszenia teko wejścia nawet podczas gdy system jest rozbrojony?

robertm

To zależy od wybranego typu wejścia, i tak np. wejście INFO - powiadomienia wysyłane są zawsze niezależnie od czuwania .
Natomiast wejścia alarmowe jak np. ZWYKŁA, OPÓŹNIONA, LICZNIKOWA - naruszenie i wysyłane powiadomienie jest w momencie wystąpienia alarmu z tej linii - czyli jedynie w czuwaniu.
Zalecamy ustawienie powiadomienia poprzez SMS, e-mail lub PUSH dla każdej linii - jest to bardzo wygodne dla użytkownika.
Dodatkowo warto ustawić blokowanie linii po alarmie na np. 1 min.
Warto również ustawić jedno globalne powiadomienie o alarmie za pomocą - dzwonienie - żeby użytkownik nie przegapił SMS.
To z kolei można ustawić zakładce Komunikacja/testy/liczniki


nikersik

Dzwonienie mam ustawione. Dziękuję za porady. Nie mogę opanować jeszcze do końca LogicProcesora. Mam bramę garażową która do otwierania i zamykania potrzebuje impulsu (krótkiego zwarcia) na jedno wejście. Próbuję w LP do generowania 1 sek. impulsu wykorzystać timer OneShot ale na wyjściu pojawiają się jakieś dziwne kilkukrotne impulsy. Mam na panelu TPR4 zrobioną ikonę do otwierania bramy a wyjście ustawione jest że obsługiwane jest przez LP. Niby proste, rozumiem działanie tego timera a nie działa to dobrze. Na razie poradziłem sobie przy pomocy funkcji IF i WAIT (ja wykryje na wyjściu "1" to po 1s ustawia na tym wyjściu "0:)
Nie lubię WAIT w programie bo on zatrzymuje cały skrypt na ten czas.

robertm

Sterowanie wyjściami z LP i TPR oraz aplikacji mobilnych - jest opisane w nocie aplikacyjnej : an_optimagsm_sterowanie_wyjsciami_2.pdf
https://ropam.com.pl/aplikacje/

K@mil

Do otwierania bramy nie musisz robić tego za pomocą LogicProcesora.

Zrób to za pomocą WYJŚCIA centrali i zastosuj przekaźnik 12V.
Czas działania ustaw na mono i np 1 sekundę.
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

nikersik

Chcę dodatkowo napisać skrypt który w momencie uzbrojenia alarmu sprawdza czy brama jest otwarta i w razie potrzeby zamyka ją. Aby móc sterować wyjściem przy pomocy skryptu trzeba zaznaczyć na tym wyjściu LogicProvesor a to z kolei wymusza obsługę tego wyjścia jako monostabilne przy pomocy skryptu (ustawienie wyjścia jako mono nic nie daję)