Aplikacja RopamOptima - sugestie i błędy

Zaczęty przez glider33, Sierpień 19, 2016, 09:42:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

glider33

Panowie Roberci,


na początku tego wątku zgłaszałem taki o to błąd (niedogodność):

"2. W mojej konfiguracji centrali w strefie nr 1 mam ustawiony czas na wejście 30 sekund. Zauważyłem, że przy załączeniu CZUWANIA NOCNEGO przez aplikację, system odlicza te 30 sekund zanim uzbroi strefę nr 1 w czuwaniu nocnym.
Wcześniej załączałem czuwanie nocne przez aplikację RopamDroid i system od razu uzbrajał strefę bez odliczania czasu, także proszę o weryfikację tego problemu.


Czy możecie w kolejnej aktualizacji aplikacji wyeliminować odliczanie czasu na wyjście przy załączaniu czuwania nocnego ? Czy może ma to jakieś swoje uzasadnienie ?


robertm

Ropamdroid działa z założenia tylko zdalnie - natomiast RopamOptima może tez działać lokalnie po wifi i czas na wyjście wtedy może być potrzebny.


Electro-Guard

O, kolaga glider powrócił, dawno Cię nie było  :D

A ja mam sugestię odnośnie zrzutów z kamer, być może rozważali panowie taką opcję, ale dla mnie nieczytelne są oznaczenia kamer (1,2,3,4), wiem że jest ich tylko 4 ale w sytuacji potrzeby szybkiego podglądu ja np się motam. Może znalazło by się miejsce na krótki opis...
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Cytat: Electro-Guard w Luty 08, 2017, 21:18:33
O, kolaga glider powrócił, dawno Cię nie było  :D
Zarobiony byłem :) Ale zaraz pomęczę Panów Robertów bo mam 2 kolejne tematy do przedyskutowania.

zimar

Jak skonfigurować centralę Optima do połączenia z Ropam Optima, gdyż u mnie podczas połączenia pokazuje "błąd logowania (-15)"

glider33

A moduł AP-IP ma połączenie z internetem ?

W RopamOptima łączysz się po IP czy przez Ropam Bridge ?  Najlepiej wrzuć screen z ustawieniami RopamOptima.

zimar

#21
Centrlka firmware 2.6
Moduł AP-IP v 1.6
Chciałem sprawdzić czy to działa i łączyłem się w sieci wewnętrznej po IP
Moduł AP-IP jest podłączony kablem do sieci LAN, która ma wyjście na świat.

Dodano:
Zaktualizowałem AP-IP do wersji 1.6 i działa ;)

Jak skonfigurować router, które porty przekierować w NAT aby można było się zalogować?
W sieci wewnętrznej śmiga aż miło.

robertm

#22
Jeżeli ma Pan stały adres IP to moduł AP-iP wykorzystuje następujące porty:

str 10 instrukcji:
4 Konfiguracja.
Moduł AP-IP opiera się o router z obsługą dwóch sieci Ethernet i WLAN połączone NAT-em (skr. od ang. Network Address Translation, translacja adresów sieciowych).
Adresacja poszczególnych podsieci musi być różna np. 192.168.1.x  i 192.168.10.x (domyślna dla WLAN).
Wykorzystywane porty (domyślne):
- WebSerwer użytkownika: TCP port 443 (https://),
- Panel administracji routera (LuCI) : TCP port 444 (https://),
- Programowanie OptimaGSM Manager : TCP port 8882

Port zewnętrzny dla aplikacji RopamOptima - można wybrać w konfiguracji programu na urządzeniu mobilnym - domyślny 8888


Uwagi:
Portów do panelu routera i programowania TCP/IP nie zaleca się udostępniać poza siecią lokalną.

zimar

Chciałem połączyć się centralką ze smartfona przez internet poprzez RopamOptima.
W domu mam neostradę ze zmiennym IP. Router neostrady mam skonfigurowany z dynamicznym dns DDNS np. No-IP.
Pytanie, jaki port w module AP-IP komunikuje się z RopamOptima, czyli jaki port wewnętrzny mam przekierować na np. 8888 zewnętrzny dla aplikacji RopamOptima?

RobertH

Wewnętrzny port RopamOptima to zawsze: 8888 a zewnętrzny można zmienić w RopamOptima
a przekierowanie i tak na 8888 (IP_zewn/Domena:xxxx -> IP_wewn:8888)

glider33

Witam Panowie Roberci,

o ile mnie pamięć nie myli to w aplikacji Ropam Optima (v. 1.3.1) można było zmieniać kolejność wyświetlanych wejść, ale jakoś teraz nie mogę znaleźć takiej opcji. 

robertm

Ustawienia programu - ustawienia wejść :

Dłuższe przytrzymanie dotyku na jednym wejściu/wyjściu powoduje pojawienia się dodatkowego menu umożliwiającego zmianę kolejności wyświetlania wejść/wyjść.

glider33

Cytat: robertm w Czerwiec 12, 2017, 11:15:26
Ustawienia programu - ustawienia wejść :

Dłuższe przytrzymanie dotyku na jednym wejściu/wyjściu powoduje pojawienia się dodatkowego menu umożliwiającego zmianę kolejności wyświetlania wejść/wyjść.
Problem w tym, że dłuższe przytrzymanie na wejściu w ustawieniach wejść, nie wywołuje żadnej reakcji. Sprawdźcie to proszę bo chyba jest coś nie halo. Sprawdzałem na dwóch różnych telefonach.

https://youtu.be/nCtMH7GJwOw





robertm

Przepraszam ma Pan racje - nie działa dłuższe przytrzymanie,jest  błąd w dokumentacji - już poprawiamy.
Powinno być szybkie dwukrotne dotknięcie  na danym wejściu/wyjściu.

glider33

W aplikacji RopamOptiima brakuje możliwości edycji timerów - czy przewidujecie taką opcję w następnych wersjach programu ?

Prosty przykład z życia klienta, który za pomocą timera dziennego steruje załączaniem czuwania o godz. 23, a wyłączeniem o godz. 6. Jednak czasem zdarza się, że wyjeżdża z domu np. na kilka dni i jeżeli zapomni zmienić ustawień timera z poziomu TPRa to następnego dnia ma rozbrojony system w godzinach 6-23, czyli brak ochrony.