BasicGSM 2 Wejścia prądowe

Zaczęty przez Piotr Duda, Sierpień 09, 2017, 10:57:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piotr Duda

Witam.
Czy próbował ktoś korzystać z wejść I7, I8 jako wejść prądowych? Niezależnie od przełączenia w BasicGSM Manager wejścia działają jako napięciowe 0-10V. Mam prądową sondę hydrostatyczną 4-20mA i nie chce mi się dorabiać konwertera prąd-napięcie, skoro wejścia posiadają taką funkcjonalność...

robertm

Proszę przesłać ustawienia oraz schemat połączeń to postaram się pomóc.
Dlaczego uważa Pan, że te wejścia nadal jako 0-10V ?
Wejście 4..20mA działa i mamy wiele takich aplikacji

Piotr Duda

Sugerowałem się schematem połączeń z 19 strony DTR - "Wejście I7/I8 podłączenie źródła napięciowego lub prądowego". Po głębszej analizie schemat jest prawidłowy - nie jest to schemat podłączenia czujnika do wejścia I7/I8, ale schemat podłączenia źródła prądowego. W praktyce musimy skorzystać z zewnętrznego zasilacza - najlepiej 24V i po połączeniu minusów zasilacza i modułu BasicGSM 2 czujnik prądowy należy wpiąć pomiędzy "+" zasilacza 24V i wejście I7 lub I8 modułu. Rezystancja wejść I7/I8 ma w wypadku konfiguracji "analogowe prądowe 4 - 20 mA" - 500 Ω i prąd 20 mA powoduje na nim spadek 10V. Użyteczny zakres czujnika 4 - 20 mA powoduje spadek napięcia od 2 do 10 V - skalowanie ustawiamy w zakładce "Konfiguracja wejścia analogowego". Przepraszam za zamieszanie - temat uważam za zakończony.