Jakie rozwiązanie do systemu alarmowego

Zaczęty przez Zrogi, Grudzień 08, 2014, 13:29:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zrogi

Witam

Będę chciał założyć system alarmowy do domku jednorodzinnego. Centrala będzie miała obsłużyć 8 czujników, antynapad, sterowanie piecem. Zainteresowałem sie centralami ROPAM gdyż jest ciekawe rozwiązanie aplikacji androidowej. Mam kilka pytań
- jaka jest różnica między centralami NeoGSM-PS i NEOGSM dla mnie jako użytkownika
- jakie elementy oprócz centrali, klawiatury obudowy  powinienem zakupić żeby system działał i obsługiwał te rzeczy o których wspomniałem
- ile stref osbługują centrale, czy można wylączyć pojedyńcze czujniki?
- czy bez problemu będę mógł podłaczyć nadajnik radiowy agencji ochrony do powyższej centrali?

Pozdrawiam

RobertH

Witam,

Wybór pomiędzy NeoGSM-PS a NeoGSM (+PSR-ECO-5012-RS) nie ma wpływu na funkcje dla użytkownika.
Wybór opcji zasilacza nadzorowanego wynika z bilansu prądowego, warunków pracy (krytyczne dla akumulatora, wymagania kompensacji napięcia ladowania), spełnienia norm, wymagań co do kosztów ekspoloatacyjnych.

Wybór zestawu wynika z projektu, zasada kompeltacji: centrala, panele, obudowa, antena GSM, czujniki temp.,  przekaźniki do sterowania.

Jedna strefa z czuwaniem nocnym tj. możliwość załzczenia czuwania z autommatyczną blokadą części.

Nadajniki radiowe zazwyczaj wymagają odpowiednio oprogramowanych wyjść centrali.