schemat dla rf-4

Zaczęty przez piatekkrystian, Październik 18, 2014, 09:41:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

piatekkrystian

Proszę o przesłanie schematu podłączenia RF-4 ,którego przyciski mają mieć funkcję zał.i wył uzbrojenia pełnego sterowanie bramą nr 1 gdzie sterowanie odbywa się potencjałem 24v od strony bramy, oraz brama nr2 z takim samym działaniem. Nadmieniam, że RF-4 współpracującuje z NeoGSM/-PS. Z góry dziękuję

piatekkrystian

Pytanie jeszcze odnośnie wyjść01 i 02 w rf-4 czy są one zarezerwowane dla przycisku pilota A i B czy istnieje możliwość konfiguracji na przyciski CiD wówczas napięcie z AUX na C1 iC2 i wyście z NO1i NO2 na cewkę stycznika 12V. To samo chciałbym uzyskać z centrali neoGSM/-PS przynajmniej 3 wyjscia z potencjałem 12V na cewkę stycznika

piatekkrystian

Witam. Czy jest sens codziennie sprawdzać, czy ktoś odpowiedział na moje pytania?

RobertH

W RF-4 przyciski są przypisane do kanałów: A-O1, B-O2, C-O3, D-O4.
O1i O2 są przekaźnikowe bezpotencjałowe i można sterować napięciem do 30VDC.
O3 i O4 są typu open collector (tranzystor) i sterują wyłącznie stanem GND (off= HiZ, on=GND).
W NeoGSM przypisanie wyjść RF do wyjść na płycie można dokonać w LogicProcessor np. O1: = R1.
W NeoGSM są tylko dwa wyjścia sterowane 12V (O1, O2) i są one zazwyczaj dedykowane do sterowania sygnalizatorami.
Wszystkie wyjścia są raczej do sterownia najwyżej cewką przekaźnika 12V np. RM85 a nie styczników.
RM85 można sterować bezpośrednio z wyjść O3, O4  RF i inne OC z płyty NeoGSM.

W tym przypadku należy zastosować przekaźniki podłączone pod wyjścia OC i sterować dopiero innymi urządzeniami:
automaty bram, styczniki 230V itd.

piatekkrystian

Witam. Mam jeszcze problem z zaprogramowaniem centrali manipulatorem ponieważ mam wrażenie, że opcje instalatora mają za mało funkcji tj: polaryzacja, czas (naruszenie),programowania wyjść,itp. nie wspominając o rf-4. W związku z powyższym proszę o napisanie w jaki sposób można programować centralę manipulatorem lub przesłanie linku z tatową instrukcją programowania.

RobertH

Programowanie (pełne) centrali możliwe jest wyłącznie poprzez port RS232TTL tj. komputer PC z oprogramowaniem Partner GSM i kabel komunikacyjny  (np. USB-MGSM).
W panelu dostępne są wyłącznie wybrane opcje do jego  konfiguracji.