OptimaGSM-PS załączanie czuwania timerem

Zaczęty przez Michal, Sierpień 08, 2016, 14:48:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michal

Dzień dobry

Czy o programie OptimaGSMManager jest możliwość ustawienia załączania czuwania za pomocą timera? Przeglądałem pomoce dla instalatorów i nie znalazłem tej opcji.

robertm

Oczywiście można.
Należy ustawić w programie OptimaGSMManager Timer w zakładce "Timery" a następnie w zakładce "Strefy, numery telefonów, e-mail" zaznaczamy Timer sterujący daną strefą.
Poniżej zrzuty z programu z przykładem.

RobertH

Witam,

Zakładka 'Strefy',
'Timer dzień' sterowanie czuwaniem pełnym.
'Timer noc' sterowanie czuwaniem nocnym.

Jeżeli wymagane jest tylko załączanie czuwania od timer to należy to zrobić przez przepisanie wyjścia (timer) na wejście typu ZAŁ.CZUWANIE.

grzes75

Witam

Z tym czuwaniem już też wcześniej kombinowałem w logicu poprzez funkcję ARMN i dokładnie taki sam efekt, bo brakuje mi tam funkcji wyłączenia tylko czuwania nocnego :(

Załóżmy, że mamy załączone czuwanie całej strefy 1 (wyjazd kilkudniowy).
Teraz nadeszła godzina załączenia tylko czuwania nocnego w strefie 1 (np. od 22:00 do 06:00).
W tym momencie następuje deaktywacja całej strefy 1 i aktywacja tylko czuwania nocnego w tej strefie.

To jeszcze jest do przyjęcia, bo pozostaje częściowa ochrona, ale po wyłączeniu czuwania nocnego (06:00) następuje całkowite wyłączenie czuwania strefy 1 i brak całkowitej ochrony (do 22:00), co jest nie do przyjęcia, ponieważ strefa 1 wcześniej była aktywowana w całości i tak powinna pozostać.

Czy jest możliwość ustawienia priorytetu, aby w momencie aktywnej całej strefy 1, czuwanie nocne się nie aktywowało?
OptimaGSM-PS v2.3
TPR x2 1.4
EXP-I8
EXP-I8-RN-1
EXP-O8T-RN
RF-4
AP-IP 1.5

RobertH

Czuwanie nocne to załączenie strefy X z automatyczną blokadą części wejść (czujek).
Nie ma wyłączenia czuwania nocnego tylko wyłączenie czuwania strefy X.

Do niezależnego sterowania należy podzielić system na 2 niezależne strefy lub inne opcje warunkowe w LP a nie opcje sterowania czuwaniem od timerów w zakładce strefy.

grzes75

#5
Dokładnie jest tak jak Pan to opisał

Cytat: RobertH w Sierpień 10, 2016, 12:31:45
Do niezależnego sterowania należy podzielić system na 2 niezależne strefy...

Można tak to zrobić, tylko jeden warunek nie można wykorzystywać wszystkich 4 stref co u mnie ma miejsce.
Poszukam rozwiązania w LP :).
Czy jest dostępny opis wszystkich funkcji LP, bo tak to na chybił trafił i dużo czasu się niepotrzebnie traci.

Tu przy okazji pytanie, jest w planach rozbudowa software z większą ilością stref?
OptimaGSM-PS v2.3
TPR x2 1.4
EXP-I8
EXP-I8-RN-1
EXP-O8T-RN
RF-4
AP-IP 1.5

Michal

Cytat: RobertH w Sierpień 09, 2016, 08:40:30
Witam,

Zakładka 'Strefy',
'Timer dzień' sterowanie czuwaniem pełnym.
'Timer noc' sterowanie czuwaniem nocnym.
Czy jest możliwość ustawienia timera tak, aby działał dopiero, gdy czuwanie nocne włączę przez manipulator, a jak nie załączę go, to timer również nie będzie go załączył?

RobertH

W zakładce timery nie
a ponadto jeżeli strefa czuwa to timer chyba już nie ma co uzbroić.

Inne zależności czuwania, schematy np. timer + stan wyjście 0/1 należy wygenerować w LogicProcessor
(wymagane są zasoby w postaci timer, wejścia, wyjścia)

stopi

Nie chcę zakładać nowego tematu tym bardziej, że ten jest pasujący.
OptimaGSM PS, jedna strefa w niej czuwanie nocne same kontaktrony. Jak ustawiłem załączanie np. o 23 i wyłączanie o 6 to było OK. Ale nie chcę tego rozbrajania o 6. Ustawiłem tylko uzbrajanie w czuwaniu nocnym, bez względu czy zrobię to z manipulatora czy z programu timer nie działa, nie uzbraja mi czuwania nocnego. I jak zrobię odczyt z centrali w timerze nie ma nic o moim ustawieniu. Czuwanie nocne chce rozbrajać ręcznie. Jakiś pomysł ?

RobertH

Timer musi mieć min. 2 wiersze ON i OFF.
W Optima nie ma funkcji 'timer tylko uzbraja' trzeba to zrobić w logice.
Ustawić timer o zadanej godzinie i po minucie go wyłączyć i zrobić logike jak na zrzucie

stopi

dziękuję za szybką odpowiedź, a później następnego dnia żeby ponownie włączyć timer też trzeba coś zrobić cz to już z automatu ?

RobertH

Działanie funkcji:
jeżeli timer1 się załączy to załączy się czuwanie nocne strefy 1.