RHT-2 optimaGSM

Zaczęty przez bogumilCh, Październik 26, 2018, 10:26:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

bogumilCh

Witam zakupiłem czujnik temp. i wilgotności w instrukcji instalacji jest napisane, że  do centrali pod wejście AI podłączamy RH-10v lub T-10v, moje pytanie: czy czujnik ten mierzy wilgotność lub temperaturę czy wilgotność i temperaturę?

RobertH

Mierzy wilgotność i temperaturę i ma dwa wyjścia analogowe 0-10V.
A OptimaGSM ma jedno wejście analogowe więc dlatego możemy podłączyć : RH-10V lub T-10V.

Centrala NeoGSM-IP obsługuje RHT-2x (2x) poprzez magistralę cyfrową i jednocześnie odczytuje T i RH.

bogumilCh

Dziękuję za odpowiedź, za niewiedzę trzba płacić

bogumilCh

#3
czujnik zamontowany ale pokazuje ponad 6100% wilgotności, reaguje prawidłowo na zmiany wilgoci dochodzi do 8000%-9000%, jak pozbyć się tych dwóch zer?, wszystko ustawione jak w instrukcji, histereza powinna być 10mv w programie zmienia mi na minimum 50mV

RobertH

Cytat: bogumilCh w Październik 26, 2018, 14:18:06
czujnik zamontowany ale pokazuje ponad 6100% wilgotności, reaguje prawidłowo na zmiany wilgoci dochodzi do 8000%-9000%, jak pozbyć się tych dwóch zer?, wszystko ustawione jak w instrukcji, histereza powinna być 10mv w programie zmienia mi na minimum 50mV

ustawić prawidłowo skalowanie
strona 2
https://ropam.com.pl/pl/download/228,instrukcja-instalacji-dtr-rht-2x.html

bogumilCh

skalowanie mam identycznie jak na stronie oprócz histrezy której nie mogę ustawić na mniej niż 50mV

RobertH

Czy identycznie to trudno powiedziec bo brak zrzutów.
W dokumentaci jest
0mV = 0
10000mV=100
Jednostka =RH

I przy takim ustawieniu nie ma szans na wynik w tysiacach np. "8000%"

bogumilCh

 zrzut ekranu w załączniku jak pisałem wyżej histerezy nie mogę dać mniejszej jak 50. na liczniku teraz pokazuje 100 ale panel około 7000%

RobertH

Najlepiej usunac widżet AI z panelu przeslac ustawienia, dodac ponownie i znowu zapisac do panelu, zrestartowac caly system
...
I testowac

bogumilCh

zrobiłem zgodnie z podpowiedzią, miałem nadzieje że to to ale niestety. Usuwałem widgety, resetowałem potem wstawiałem spowrotem  do panelu, przywracałęm ustawienia fabryczne i nic. Zmieniałem skalowanie z 1000 na 10000 i na 100, zmieniało to wartości na zegarze w managerze ale po wstawieniu ikony do panelu wartość zawsze ta sama 6000-7000%, ale pasek pod tymi wartościami pokazuje jak by było właśnie 60-70%

bogumilCh

#10
właśnie podpiąłem czujnik przy centrali na innym kablu i jeszcze raz pousuwałem widgety, restowałem,niestety  procenty pozostały bez zmian. drugi czujnik TSR-1 działa prawidłowo

RobertH

to zacząć od początku tj.
proponuje zrobić restart ustawień panelu do fabrycznych ekranów: edycja ekranów-> "przywróć domyślne"

następnie prawidłowo ustawić skalowanie, zapisać do centrali  i dodać AI do panelu i przesłać dane

bogumilCh

niestety dalej tak samo może problem jest w tym że nie mogę ustawić histerezy na 10mv? Dziwne jest to że zmieniając skalowanie nic nie zmienia się w panelu nawet po usunięciu widgetów i przywróceniu ust.  fabr. , czego bym nie wpisał w ustawieniach skalowania to panel wyświetla te same wartości. Na razie muszę odpuścić, jak rozwiążę problem to napiszę na forum

arcadiusz

Cytat: RobertH w Październik 26, 2018, 10:45:30
Mierzy wilgotność i temperaturę i ma dwa wyjścia analogowe 0-10V.
A OptimaGSM ma jedno wejście analogowe więc dlatego możemy podłączyć : RH-10V lub T-10V.

Centrala NeoGSM-IP obsługuje RHT-2x (2x) poprzez magistralę cyfrową i jednocześnie odczytuje T i RH.
Czyli co do OptimyGSM nie kupujemy, bo wykorzystamy tylko 50% możliwości urządzenia, a płacimy jak za zboże :)

RobertH

Jeżeli ktoś chce mierzyć wilgotność to kupuje :)
bo to i tak najtańszy na rynku czujnik wilgotności z wyjściem 0-10V i zasilaniem 12/24VDC.
Proszę sobie sprawdzić ceny czujników HVAC to dopiero 'drogie zboże'.