Sterowanie ON/OFF - 10 wyjściami używając przekaźników czasowych

Zaczęty przez podobnoja, Kwiecień 16, 2018, 15:02:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

podobnoja

Cześć,

szykuję się do uruchomienia nawadniania i zastanawiam się jak zrobić sterowanie nawadnianiem (10 elektrozaworami) używając LP:

Wymagania



  • Przycisk ON, który uruchomi wszystkie sekcje po kolej - najpierw O1 potem O2 itd. (Czas działania O1 = 20 minut)
  • Przycisk OFF przerywający działanie skryptu
  • Sterowanie TPR, SMS, APK Ropam
  • W przyszłości sprawdzanie I1 w celu sprawdzenia wilgotności gleby

Mam przypisać Marker do wyjśnia pustego np. "O35" i na podstawie jego uruchomić Marker?

Jeśli tak to jaki maksymalny czas działania O1, O2 mogę ustawić w LP/

podobnoja

Nikt nie pomoże? Bo nie potrafię tego ugryźć, a trawę trzeba podlewać!


Ms_ki

czasy działania są dowolne poprostu w skrypcie piszesz że np I1 robi ON i załącza CI zawory przez przekaźniki. a I2 robisz OFF.
Jeśli chcesz aby działały przez określony czas na ON to dodatkowo musisz dać marker PONS
Daj znać czy dałeś rade jak nie to coś napiszemy ;-)


elektrimet

Witam,
mam podobny problem i proszę o pomoc u siebie w domu chce wysterować 8 szt zaworów do nawadniania.

mam OPTIME chce dać EXP-O8T i przekaźniki przy wyspie zaworowej i potrzebuje pomocy w napisaniu skryptu do sterowania.

chciałbym żeby to wyglądało tak
Jeżeli (wilgotność) I20=(pobudzone wejście NO <czujnik wilgotności= sucho>) to wterdy załacz nawadnianie co dziennie o godninie 4 rano
pokolei O10  na 15 minut, O11 na 15 minut po wyłącznie poprzedniego ...... O17 na 15 minut, O18 na 30 Minut (tuje)

doranie guzik na panelu TPR4 załącz nawadnianie O10-O18 i drugi załacz tylko O18 na 30 (Tuje)

jesśli ktoś jest zainteresowany pomocą to prosze o kontakt lub podpowiedz

podobnoja

Będę siadał w weekend i próbował napisać coś mądrego bo już mi się nie chce odpalać po koleji wszystkich sekcji...

Dam znać jak będzie działać...


Jaki masz czujnik wilgotności gleby?

elektrimet


podobnoja

Udało mi się zrobić to tak:

  • wykorzystałem puste wyjście do uruchamianie LP (5 elektrozaworów) np.
    O3=1
    to:
    M11=1
  • przekaźniki:

PONS Trigger:M11 Reset=0 Wyjście:O10 Czas:600
TOND Trigger:M11 Reset=0 Wyjście O11 Czas: 600
PONS Trigger M11 Reset=0 Wyjście O11 Czas 600
TOND Trigger: M11 Reset=0 Wyjście: O12 Czas: 1200
PONS Trigger M11 Reset=0 Wyjście O12 Czas 600

itd.

Działą ok, tylko chciałbym mieć jeszcze możliwość wstrzymania podlewania wyłączając O3. Tylko nie wiem jak napisać regułę.

Brakuję mi jeszcze funkcji uruchamiania osobno każdej sekcji. Najlepiej do tego nie wykorzystując  markerów. Jest szansa? Jest szansa zwiększyć ilość Markerów? Bo jakbym miał 32 to bez problemu wykorzystałbym do tej logiki...

Albo jak napisać taką regułę, aby wyjścia O11-O22 uruchamiać indywidualnie wykorzystując jeden Marker?

Jeśli O11 to 1 to uruchom PONS na 600s?

[/list]

elektrimet

Ja zrobiłem tak jak Ty i coś nie działa może znajdziesz błąd.

Zrobiłem tak na panelu jak nacisnę zielony on przypisane wyjście O17 ustawione na 1sek. i dalej tak jak w załącznikach i zachowuje się tak że jak biorę symulator i odpale )17 to wszystkie startują odrazu i po 5 sek się wyłaczają, to samo po restarcie centrali z panela zrobiłem próbe nacisnołem ON załaczyły się na 5 sek wszystkie i się zawiesza potem nie moge zalaczyć jeszcze raz dopiero po restarcie centrali. Dziś dodatkowo zrobiłem aktualizacje centrali i nic nie pomogło

nie mam już pomysłu

RobertH

proponuję dołączyć zrzuty lub konfigurację bez wrażliwych danych,

podobnoja

Tak powinno lepiej działać, pomyliłem się wyżej...

pons M16 0 09 5
tond M16 0 010 5
pons O10 0 O10 5
tond M16 0 011 10
pons O11 0 O11 5
tond M16 0 O12 15
pons O12 0 O12 5

Pamiętaj, że trzeba dla O9, O10, O11, O12 ustawić sterowanie LP.

Wieczorem podeśle printscreena, ale mam teraz inna konfiguracje steruję 5 sekcjami zamiast 10... Bo centralka nie ma tyle przekaźników... może kiedyś się zepsuję i wymienię na coś innego bez ograniczeń ;)

elektrimet

dzięki działa, dodatkowo ustawiłem załączanie o 4 rano od timera

podobnoja

Znalazł ktoś sposób żeby to odchudzić... meczę się z tym bo 10 sekcji daję 20 przekaźników... W takim przypadku muszę zrezygnować z innych reguł...

Pomysł na rozwiązanie? Druga centrala? Jakiś inny produkt? Lepszy?

RobertH

Należy przejść na skrypt  (jak brakuje w kreatorze).
(Skrypt ma 4096 bajtów maks.)

podobnoja

W skrypcie jeszcze nie umiem się poruszać...

Mogę wygenerować sobie skrypt "podlewanie" za pomocą kreatora, później skrypt "reszta automata" i połączyć?

RobertH

Jak najbardziej tylko zmienne nie mogą się powtarzać (tj. wpisać nowe np. M17..., nowa literka: N1...), zmienne trzeba zdeklarować.
(można nawet otworzyć 2x manager i w jednym generować i wklejać do edytora).
Proszę unikać komentarzy w skrypcie (nie zalecane).