Naruszenie wirtualnej czujki pilotem

Zaczęty przez skygge, Wrzesień 23, 2019, 16:03:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

skygge

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie.

Stoję przed wyborem centrali alarmowej do nowego domu. Wszystko mam już poukładane w głowie jak ma działać, zrobiłem sobie tabelę z trzema kolumnami:
Potrzebna funkcjonalność | Cena Ropam | Cena Satel
i z takiej kalkulacji wyszło mi, że zakładaną funkcjonalność korzystniej osiągnę używając Ropam OptimaGSM. Niestety Satel jest duuuużo popularniejszy i opisów/przykładów/tutoriali w Sieci jest całe mnóstwo, natomiast na temat Ropama jest bardzo niewiele materiału.

Ale do rzeczy:

Na stronie "montersi.pl" znalazłem fajny artykuł pt. "JAKI TYP REAKCJI WYBRAĆ DLA DANEJ CZUJKI?", który wyjaśnia jak uzyskać pożądaną przeze mnie funkcjonalność:
- naruszenie czujki na wejściu powoduje natychmiastowy alarm. Aby móc wejść i rozbroić alarm należy wcześniej użyć pilota, który włącza odliczanie.

Funkcjonalność ta opisana jest w akapicie dotyczącym garażu. Polega ona na tym, że czujki w ganku/garażu ustawione są w tryb reakcji "opóźniona wewnętrzna" a czujkę "wejścia/wyjścia", czyli w Ropamie "opóźniona" tworzy się wirtualną i jej naruszenie wywołuje się przyciskiem pilota. Drugi sposób to włączanie pilotem "blokowania określonych wejść" na pewien czas, potrzebny na rozbrojenie systemu. W tym przypadku jednak system nie odlicza czasu na rozbrojenie.

Czy taką funkcjonalność (w ten czy inny sposób) da się osiągnąć używając centrali OptimaGSM i np. RF-4-2K?

Dzięki wielkie!
Pozdrawiam,
Wojtek.

RobertH

Do zrobienia ale potrzebne jest wejście (typ OPÓŹNIONE) i wyjście radiolinii lub wyjście w centrali (może być logiczne)
- wyjście radiolinii podłączyć pod wejście - jak są dostępne przewody,
- oprogramować wyjście centrali aby było sterowane przez kanał pilota (przekaźniki czasowe - oneshot)
i w WEJŚCIU ustawić POLARYZACJE- sterowane wyjściem x.

A co do tabelki:
"Potrzebna funkcjonalność | Cena Ropam | Cena Satel"
to zabrakło  analizy NeoGSM-IP.

skygge

Dziękuję za odpowiedź. Co do NeoGSM - potrzebuję więcej niż 2 strefy. PZDR!

RobertH

W tym temacie też jest już wybór, 4 strefy są w OptimaGSM i NeoGSM-IP-64
https://ropam.com.pl/product/neogsm-ip-2-2/

skygge

Witam!
Dziękuję za odpowiedzi.
Informuję, że sprzęt zakupiony, pewnie będę miał milion pytań jeszcze, choć nie lubię zawracać gitary z pierdołami i wolę przekopać pół Netu zanim o coś poproszę.

Zakupione elementy:
- OptimaGSM-PS + skrzynka, transformator, akumulator,
- RF-4-2K,
- EXP-I8,
- AP-IP,
- 2x TPR-4W,
- Sygnalizator SL-550,
- 10 czujek.
Temat do zamknięcia.