Smart home

Zaczęty przez zavil, Luty 10, 2022, 10:19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

zavil

Smart dom fajne ułatwienia, dodatki do wy gody oszczędzające czas. Ale jeśli amator się za to zabiera uczy się? Instalacja homeassistant, dodatki integracje. To nie działa po aktualizacji. To nie działa z tym to z tamtym. Czy czas na zabawę konfiguracje nie zabiera nam więcej czasu niż obsłużyć cos manualnie/ręcznie ?

Tomasz

Na początku pewnie potrzeba więcej czasu na zaprogramowanie niż obsługa ręczna - ale na koniec jak wszystko działa :-)
Wszystko zależy kto czego oczekuje od automatyki i czy w ogóle ją chce. Mam kolegę który aktualnie buduje dom i choć automatyka budynkowa nie jest mu obca to każdemu na pytanie czy będzie miał jakąś automatykę itp. odpowiada że wymarzył sobie że jak podchodzi do ściany i naciska klawisz to zapala się mu światło ..... wszystko zależy od własnych oczekiwań :-)

wojtek06061989

Generalnie ja się wyleczyłem z tych wszystkich home asistant i spinania urządzeń różnych producentów i nie rzadko z różnymi protokołami itd. Z reguły każda aktualizacja = problem, więc jeśli sam nie jesteś w tym biegły i sobie tego nie będziesz ogarniał to może to sporo kosztować ba może cię trochę uziemić do przyjazdu serwisanta/technika. Ja pomimo że mocno się tym jaram staram się nie przedobrzyć i raczej trzymać się rozwiązań jednego producenta, Jest większa szansa że po aktualizacjach itd wszystko będzie śmigać, chociaż pewności nigdy nie ma  ;D
Nie zapomnę początków Exta Life, to były cyrki  8)