Domofon a VAR-1U

Zaczęty przez mariuszk, Czerwiec 20, 2017, 23:44:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariuszk

Witam, planuję zakup "Optimy", ale najpierw muszę zmienić domofon. Chciałbym aby kupiony współpracował w przyszłości z VAR-1U.
W instrukcji do tego modułu jest wymienione wiele modeli z którymi współpracuje. Nie ma tam takiego ,który planuję zamontować.
Chodzi o ORNO symbol OR-VID-VT-1017. Na pierwszy rzut oka jest kompatybilny z VAR, czteroprzewodowy : audio, Vpp,GND,+.
Zamierzam go skonfigurować jak na obrazku, a podłączyć VAR tak jak jeden z dodatkowych paneli.
Podłaczenie :2W( masa)-GND; 3Y syg.video-Vpp ; 4B audio-AUDIO.
1. czy to ORNO będzei współpracowało z VAR-1U ?
2. może powinienem VAR podłaczyć między kamerę zew. a monitor ?
3. coś piszą o terminowaniu, czyli VAR musi być w środku magistrali ? -nie ma go jak zaterminować, może można ? jak ?
4. jeśli ma być w magistrali paneli to trzeba by mu nadac adres. jak ?

RobertH

Witam

Proszę zapytać wsparcia ORNO czy ten model jest kompatybilny z testowanym zestawem tj. audio, wywołanie, sterowanie ryglem.
Ale z opisu to raczej inna magistrala (bo tu jest adresowanie).

mariuszk

Ok, słuszna rada. Będę ich pytał.
Ale nie widzę byście w Ropam testowali któryś z modeli tego producenta.
Jakie standardy powinien spełniać domofon by współpracował z VAR-1U ?
Dziękuję Mariusz.

RobertH

#3
Witam

ORNO  nie było integrowane i nie jest obsługiwane ( w pierwszym poście pomyliłem z EURA).
VAR-1U jest kompatybilny z producentami i seriami urządzeń kompatybilnymi z testowanymi zestawami:
Vidos,
Commax,
Abaxo,
Leelen,
Kenwei,
Procomm,
Competition,
Eura,

https://ropam.com.pl/pl/towar/616/var1u_bramka_wideodomofonu.html

stopi

chciałbym mieć możliwość rozmowy przez telefon z osobą dzwoniącą do domofonu, ale nie potrzebuję videodomofonu bo wszystko widzę z okna przy którym jest domofon. Czy mają Państwo w planach dogadać się jakimś producentem domofonów czy tylko video ?

RobertH

Nie przewidujemy zmian w VAR-1U.

stopi

szkoda bp cześć z tych kompatybilnych urządzeń nie jest już dostępna a inne są poza zasięgiem finansowym klasy średniej ;). Miałbym ochotę sobie kupić VAR bo jest to bardzo funkcjonalne urządzenie, ale zakup najtańszego wideofonu za 1000 zł to już duży wydatek. Jak by dało to zsynchronizować z czymś tańszym za max 500 zł to kupił bym bez zastanowienia i myślę, że nie tylko ja.

RobertH

W dokumentacji modele kompatybilne to przykłady, wszystkie urządzenia z tych serii lub nowych kompatybilnych są zgodne.
Producenci nie zmieniają standardu audio, wywołania, sterowania ryglem itd.. tylko tworzą nowy 'wygląd'.

Proszę zapytać wybranego producenta/importera o kompatybilność nowych serii to dz. techniczny potwierdzi Panu czy są zgodne ze 'starszymi'.

stopi

Witam.
Jakie wideomofony czy domofony z obecnie produkowanych działają z Państwa bramką. Te z testowanych i kompatybilnych już nie są dostępne na rynku. Mam na stanie 2-3 sztuki i chciałbym je sprzedać razem z wideomofonem. Niestety Vidos nie działa albo działa losowo. Sprawdzałem, wysyłałem do Państwa i nie jest dobrze. Potrzebuję jakiekolwiek modele urządzeń które na 100 % działają, nie mogę pozwolić sobie na zareklamowanie produktu a potem w trakcie montażu wycofanie się że akurat ten nie działa.
Mogą napisac też inni instalatorzy co Wam działa....

mariuszk

Pytałem Zamela i oni stwierdzili, że z Ropamem nie współpracuje :-( .
Było by łatwiej pytać producentów gdyby Ropam jasno określił jakie standardy komunikacji i sterowania ryglem jakie musiałby spełnić domofon.
Nie dostałem takiej informacji i w dtr tez nic nie ma.

RobertH

#10
Na liście współpracy VAR-1U nigdy nie było Zamel-a.
Co do nowych serii należy zapytać producenta/importera o kompatybilność nowych serii z poprzednimi,
przy czym ważna uwaga: VAR-1U może sterować tylko przekaźnikami w bramofonie (po linii audio) - nie ma opcji sterowania przekaźnikami wbudowanymi w monitor.

Cytat: mariuszk w Listopad 22, 2020, 15:10:35
Było by łatwiej pytać producentów gdyby Ropam jasno określił jakie standardy komunikacji i sterowania ryglem jakie musiałby spełnić domofon.
Nie dostałem takiej informacji i w dtr tez nic nie ma.
Proponuje sobie porównać parametry z DTR od producentów wideodomofonów...
A ponieważ ich nie podają to ciekawe dlaczego mają być w naszych DTR.

stopi

Vidos twierdzi, że nic się u nich nie zmieniło. Poza tym ich nie interesują bramki innych producentów, jak chcą to mogą się nich dostosować. Tak mniej więcej wyglądała rozmowa z Vidos.
Chyba prościej by było jak byście Państwo sami kupili lub wypożyczyli kilka modeli i się do nich dostosowali. Sam wysłałem Wam 3 różne modele, najtańszy, drugi najbardziej popularny i najdroższy. Dwa nie działały wcale, jeden działał ale nie przestawał dzwonić.

mariuszk

Ropam do kilku lat nie rozwija VAR. Może już nie chcą (z jakichś powodów) lub pracują nad czymś nowszym ?