Automatyka budynku + alarm może coś podpowiecie

Zaczęty przez Karizmo, Kwiecień 15, 2021, 22:37:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Karizmo

Interesuje mnie zespolenie takich systemów alarmu i automatyki aby wszystko się komunikowało po kablu/przewodowo
Głównie mi zależy na tym aby wszystko mieć w jednym panelu.

System alarmowy:

1 szt Manipulator dotykowy (do sterowania wszystkim)
2 szt Manipulator przyciski
6 szt Czujki ruchu DUAL-PET
4 szt Czujka dymu i ciepła
1 szt Czujka gazu ziemnego (metanu)
1 szt Czujka czadu (tlenku węgla)
1 szt Sygnalizator

Automatyka budynku:

2 szt wideo domofon (dwie furtki)
2 szt sterowanie bramą wjazdową
1 szt sterowanie bramą garażową (i tu aby się uruchamiało oświetlenie w garażu)
10 szt sterowanie ogrzewaniem podłogowym, 10 stref sterowanych podłogówką z odczytem temperatury (tu planuje czujniki DS18B20 umieścić w wyłącznikach) termostaty na listwie w ilości około 10-12 szt 24V NC
1 szt kocioł gazowy kondensacyjny
1 szt regulator pogodowy z czujnikiem zewnętrznym
5 szt klimatyzatorów
1 szt panel na ścianę (w wersji tabletu czy coś w tym stylu) ewentualnie, aby można było wyświetlać obraz z kamer na tym panelu.
1 szt Smart zawór do wyłączenia wody w całym domu
1 szt Sterowanie oświetleniem ścieżki z furtki do wejścia, czyli np. jak będę otwierał komuś furtkę jak się ściemni to, aby się oświetlenie uruchamiało

Na tą chwile jeszcze nie mam nic, kablowanie będę prowadził sam i by trzeba było to połączyć i poustawiać.
Jak by ktoś był z Łodzi i to po konfigurował, spiął razem to też się instalator przyda.

RobertH

Alarm i część automatyki można oprzeć o system neoGSM-IP-64 i integracja z innym systemem (inteligentny dom) poprzez Modbus TCP
https://ropam.com.pl/product/modbus-tcp-ip/
Temat do porządnej analizy, wykonania projektu, wyboru systemów i wykonania okablowania, montażu i oprogramowania.