MultiGSM v 2.4 a karta SD

Zaczęty przez Electro-Guard, Marzec 09, 2016, 13:24:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Electro-Guard

Napotkałem na jakiś błąd w obsłudze karty SD w tej wersji,
wyszło przypadkiem bo plik miał niekompletne wpisy z temperaturami, ale to akurat nie musi być powiązane ponieważ moje dziwne testy nie mają końca,
ale do rzeczy po odpytaniu komendą SDTEST otrzymuję, że "Błąd zapisu...", mam to w pięciu obiektach, natomiast po powrocie do v.2.3 "Karta SD OK"
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Electro-Guard

Właśnie się okazało, że z powodu tego błędu nie są wysyłane północne maile z logiem temperatur.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Sprawdzamy jakie karty SD/SDHC generują błąd testu i przygotujemy zmiany, aktualizacje.


Electro-Guard

W moim przypadku wszystkie są SDHC 8GB od was.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Electro-Guard

v 2.5 poprawiła błąd - koniec tematu.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Electro-Guard

Odświeżę wątek ponieważ powiązany jest z tematem.

Mam pytanie odnośnie trwałości kart SD sprzedawanych przez Was, na kilkanaście obiektów już druga mi się wysypała.
Pierwszą wymieniłem klientowi na swój koszt ponieważ było to w okresie gwarancyjnym, kolejna jest już po gwarancji, więc kasując klienta zaraz zostanę zapytany co ja mu montuję...

Wiadomo, że częsty zapis/odczyt skraca żywotność karty, ale ten system jest stosowany do archiwizowania dość ważnych danych czyli temperatur, w jakich przechowywane są szczepionki i weź teraz odpowiedz pani z sanepidu dlaczego nie możesz jej udostępnić zgromadzonych danych... I co z tego, że nośnik ma dużą pojemność i może zgromadzić statystyki z wielu lat jeśli nie wytrzyma tyle ile powinien minimum.

Swoją drogą dopiero po kilku dniach wychwyciłem problem - po kilku niedostarczonych raportach północnych, początkowo zakładając że było to spowodowane pracami lub awarią na BTS. Dlaczego nie ma opcji powiadomienia o takich awariach a jedynie o awariach zasilania?

Chciałbym żeby wypowiedzieli się koledzy, którzy również montują, czy też im się to zdarza czy może jestem wybrańcem i tylko mi, oraz jakie jest stanowisko panów Robertów.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9