Zliczanie impulsów z wejścia

Zaczęty przez Piotr, Luty 12, 2015, 15:14:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piotr

Witam serdecznie

Czy istnieje możliwość rozbudowy oprogramowania aby wykorzystać wejścia cyfrowe do zliczania impulsów?
Wykorzystuję przeważnie NeoGsm-PS i potrzebował bym wykorzystać system dodatkowo do zliczania impulsów
zużycia energii elektrycznej oraz zużycia wody (sygnał ze standardowych złącz impulsowych - bez napięciowy).
Wydaje mi się że zainteresowało by to większą ilość użytkowników systemu Ropam. Sterowanie temperatury jest
jak na tą chwilę wystarczające, a dodatkowa zakładka sterowania i kontrolowania zużycia wody (przekroczenie zadanej ilości impulsów poprzez zaprogramowanie wyjścia sterowało by np. elektrozaworem itp.) i tak samo sterowanie energią elektryczną lub innymi mediami.

pozdrawiam Piotr

RobertH

#1
Witam

System OptimaGSM w LogicProcessor ma liczniki L1 do L8 (każdy o wartości (DEC ze znakiem) +/-  0-2147483647)
Liczniki można inkrementować lub dekrementować  także np. z wejść. Czułość minimalna wejścia to set:250ms/reset: 250ms więc impulsy moga być =<1Hz.
W LogicProcessor oprócz funkcji logicznych są dostępne arytmetyczne np. +,-, /, *,% wiec można dokonać porównań z progami, przedziałami i wygenerować zdarzenie/powiadomienie/komunikat na panelu (funkcja PRINT).

Na PW przesłałem Panu link do programu OptimaGSM Manager (beta), dokumentacja będzie dostępna w marcu.

Jozef Kozák

mogę zapytać link do programu OptimaGSM Manager (beta)?