BasicGSM wersja bez zasilacza SMS STAN

Zaczęty przez Janusz Komorowski, Styczeń 12, 2013, 13:08:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz Komorowski

Witam. Zakupiłem nowy moduł BasicGsm . Ustawiłem opcje powiadomienia sms  o stanie systemu  z opcją pokazania temperatury (czujnik temp jest zamontowany) wysyłam sms STAN  i system odsyła go jako nierozpoznany. Co jest nie tak?

Janusz Komorowski

Witam, Problem rozwiązany , trzeba koniecznie podać kod zabezpieczający przed komendą STAN   czyli ####STAN   gdzie #### to kod ustawiony w programie. Gorzej z DTMF -a mi na wyjścia , ni jak nie mogę tego rozpracować .

RobertH

Witam

Opis składni komend SMS w tym STAN są opisane w instrukcji użytkownika więc nie uważam że to był problem.
Pana problemy z DTMF na pewno wynikają z ustawień BasicGSM proszę przesłać plik config.rpm i opis docelowego działania  na adres biuro@ropam.com.pl  to na pewno rozwiążemy Pana \"problem\".

RobertH

Przykład do sterowania O2 i O3 DTMF wysłałem Panu na e-mail.
Także plik z poprawnym językiem angielskim dla partner GSM 4.1.

Janusz Komorowski

No niestety , DTMF jest martwy na wszystkie sposoby, a plik z poprawką językową też nie działa nawet po przelogowaniu . Testowałem karty Play i Plusa.

RobertH

#5
Nie znam Pan sposobu testowania, na email wysłałem listę kontrolną gdyż u nas wszystko działa i Klientom także.
Także jak pisałem karta SIM na tym etapie testowania nie ma znaczenia. Ma znaczenie co do jakości usług operatora w przyszłości tj. stosować należy z operatorów; Orange, T-mobile, Plus GSM. PLAY, Virgin Mobile  jest najgorszym wyborem.