Konfiguracja test SMS - Basic GSM

Zaczęty przez edwin11, Listopad 15, 2016, 16:36:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

edwin11

Witam
Od miesiąca jestem posiadaczem modułu BasicGSM (moduł kupiony nowy miesiąc temu więc raczej najnowszy firmware) . Do przedwczoraj wszystko śmigało tak jak chciałem - zaprogramowany przez PartnerGSM. Jednak w niedziele z nudów - pobawiłem się komendami SMS i zepsułem to co działało - a że nie mam przez najbliższy miesiąc możliwości konfiguracji przez RS to może ktoś zna metodę naprawy. Otóż:
A) modem co dziennie o 21.00 wysyłał mi informacje "stan" (stan wejść , wyjść V ,T ...)
Niestety wysłałem smsa o treści #### test tresc "GSM OK" - w efekcie dostaje smsa o tej treści bez stanu.
Próbowałem smsa #### test stan -moduł potwierdził że "konfiguracja zmieniona" ale niestety to nic nie dało.
Da się jakoś wrócić do opcji wysyłania stanu?

B) W ramach próby naprawienia powyższego wysłałem smsa #### test interwal 01. Dostawałem odpowiedz co godzinę. Chcę wrócić do opcji wysyłania o konkretnej godzinie - więc wysyłam #### test godzina 21:00 - niestety to nie działa - moduł nie zmienia trybu wysyłania. Uratowałem się opcją #### test interwal 24 - no ale nie o to mi chodziło ( szczególnie że po restarcie od nowa zlicza czas) 

Jest opcja zmiany tych parametrów via SMS?
Pozdrawiam
ED

robertm

Może przy restartach moduł "zgubił" aktualny czas.
Proszę spróbować jeszcze po komendzie ustawiającej test na daną godzinę ustawić jeszcze aktualny czas.
Ustawienie lub zmiana daty i czasu
#### CZAS rr, mm, dd, gg, mm

(rr, mm, dd, gg, mm= rok, miesiąc, dzień, godzina, minuta)

przykład: 1111 CZAS 02,01, 01, 12, 05

Po przecinkach wymagany odstęp (spacja)

edwin11

Nie zgubił czasu - po smsie #### stan - odsyła z prawidłową godziną. Ale w ramach testów i tak wysłałem smsa #### CZAS rr, mm, dd, gg, mm