RopamDroid dla tabletów

Zaczęty przez sarnas, Marzec 13, 2015, 14:33:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

sarnas

Witam,
Czy macie w planach wprowadzenie aplikacji RopamDroid dla tabletów (z modemem oczywiście)?
Byćmoże wystarczyłaby kolejna wersja z innym układem graficznym przycisków oraz checkboxów, dostosowanym do większych rozmiarów ekranów.
Wasze systemy pozwalają na budowę automatyki domowej - taka aplikacja dla tabletów byłaby idealnym dopełnieniem całości.
Pozdrawiam,
Arek.

RobertH

Witam,

RopamDroid pracuje na SMS-ach więc wymaga modemu GSM w urządzeniu mobilnym.
Dlatego dedykowany jest głównie do smartfonów.

Do systemy OptimaGSM i nowych systemów opartych o SmartPLC będzie wkrótce dostępny moduł
AP-Wifi a wraz z nim dedykowane App (Android, IOS i może WP).
Pracujemy też na modułem Wifi/ETH z wbudowanym webserwerem.

Ponadto testujemy już serwer RopamBridge (typu NoIP). Serwer służy do parowania urządzeń z dynamicznym IP z użyciem ID device (np. OptimaGSM) możliwość programowania z laptopa z internetem mobilnym, korzystania z app (via GPRS) z urządzenia mobilnych (centrala i telefon z internetem mobilnych, zmienne IP).

sarnas

Tablet z modemem są oczywiście podstawą.
Proponuję rozbudowę istniejącego systemu - nie wszyscy od razu przesiądą się na Optimę (choć zapowiada się obiecująco) - naprawdę ciekawe instalacje można, i są już stworzone na Neo.
Dziwi mnie ta niedoskonałość RopamDroida - to tylko kwestia zmiany układu graficznego aplikacji.

RobertH

#3
Witam,

Takie były założenia systemu: \"Aplikacja dedykowana dla smartfonów o wyświetlaczach 3\'-4\".\"
Sterowanie poprzez RopamDroid (SMS) lokalnie w domu według nas  nie ma uzasadnienia technicznego (opóźnienia) i ekonomicznego ale to tylko sugestie producenta.

Jak już pisałem App z nowym GUI, dedykowane na tablety będzie dostępne wraz z premierą modułu Wifi,
oczywiście w aplikacji  będzie nadal dostępna komunikacja SMS dla kompatybilności z obecnymi systemami.

Coolin

Cześć
Robert a powiedz mi czy cały czas komunikowanie się z centralą będzie odbywało się przez smsy czy przejdziecie na dane pakietowe czyli internet?

RobertH

AP-IP obsługuje  WebSerwer i aplikacje RopamOptima, głównym kanałem jest TCP/IP.
Docelowo będzie także kanał SMS-owy (awaryjnie) ale dla IOS i W10M nie ma opcji wysyłania SMS-ów w tle.

Typowego odpowiednika RopamDroid na inne systemy nie będzie, dla nowych wersji np. 'BasicGSM 2' będą dedykowane aplikacje z kanałem TCP/IP i SMS.

Electro-Guard

W końcu aplikacja na którą czekaliśmy.
Niestety połączyć jeszcze mi się nie udało, pomimo zaktualizowania optimy i ap-ip oraz przekierowaniu portu z zewnątrz.
Niby proste a jednak "Problemy z połączeniem" bez numeru błędu - walczę dalej.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Electro-Guard

Wygrałem z konfiguracją.
Piszę dla tych którzy zamierzają popełnić ten sam błąd co ja:
otóż port wewnętrzny w domyślnej konfiguracji to 8888 zresztą tak jak sugerują instrukcje a ja bezmyślnie wpisałem taki jak z zewnatrz.
Może to już trochę nie na temat, albo należało by zmienic tytuł wątku, ale uważam że to zbyt mało istotne żeby zakładać nowy.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Witam,
Chyba chodzi o adres IP (zewnętrzny i wewnętrzny) a nie port?

Aplikację RopamOptima można przetestować na naszym demo:
Hasło TCP/IP: 1234567890123456
Zewnetrzny adres IP: 91.222.117.246
Zewnętrzny port: 8888


RopamOptima w sklepie Google:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.ropam.ropamoptima

Electro-Guard

No właśnie o port, ja wstawiłem ten z ustawień w managerze.
W zasadzie źle to określiłem, bo port jest ten sam, dopiero dziś spróbowałem z zewnątrz i również 8081 nie zadziałał a 8888 śmiga.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

To jest port serwera TCP/IP programu OptimaGSM Manager (do ewentualnej edycji)
dla zdalnego programowania via GPRS w trybie "TCP/IP serwer lokalny".

Dla wyjaśnienia w OptimaGSM/AP-IP są wykorzystywane takie porty:
*użytkownik
- 443: WebSerwer (SSL)
- 8888: aplikacja RopamOptima

*serwis
- 444: LuCi ustawienia routera AP-IP
- 8082: programowanie przez AP-IP
- 8081 (domyślnie): program OptimaGSM Manager dla trybu "serwer lokalny' tj. port komputera serwisowego.

Życzę miłego użytkowania.

Electro-Guard

Dzięki, teraz już mi jaśniej :)
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Czy nowa aplikacja i moduł AP-IP mogą służyć jako dodatkowy kanał powiadomienia o alarmie ? 

Zauważyłem, że aplikacja po zamknięciu jest nie aktywna w systemie android i w przypadku wystąpienia alarmu nie przychodzą żadne powiadomienia.

Electro-Guard

Zgadza się,  u mnie jest tak samo,
gdy aplikacja jest uruchomiona belka świeci na czerwono (szkoda tylko że nie piszczy)  ale wyłączona już nic nie alarmuje,
przydały by się jakieś pushki.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Powiadomienia Push będą dodane w kolejnych wersjach.
Wymagania: dostęp do internetu (połączenie z serwerem dostawcy OS), połączenie przez RopamBridge.