Multi GSM - przekaźnik czasowy niezależny od wejść

Zaczęty przez Tomek16, Kwiecień 27, 2016, 22:49:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek16

Witam,
mam problem z zaprogramowaniem logiki czasowej sterującej jednym wyjściem.
Wyjście ma być niezależne od wejść, załączane w pętli na 5 minut, następnie 30 minut przerwy, załączanie na  5 minut, 30 minut przerwy... i tak w kółko.
Niby bardzo prosta logika ale nie mam pomysłu jak to zrobić na Multi GSM. Pomoże ktoś?  ::)

RobertH

#1
Przykład  modulacji syreny OSP:
OUT-4  ma  działać  np. przez 20s załączone 5s wyłączone i taki cykl   odbywałby się przez 3  min .
Wyzwalanie cyklu przez I1.

Należy zmodyfikować program wg potrzeb.


konfer

Witam.
Potrzebuję pomocy jak tę samą funkcje wykonać w BasicGSM 2. Dokładnie chodzi o modulacji syreny OSP wyzwalanej przez CLIP i wejście I1.

robson1608

Witam,
Mam podobny problem w MultiGSM-PS2, Logic Processor ma inna budowę w BasicGSM Manager i nie mogę dojść jak utworzyć logikę jak  w załączonym pliku powyżej, a również chodzi mi o sterowanie modulowane syreną.
i mam pytanie czy gdzieś są dostępne przykładowe proste logiki z wykorzystaniem logic processor tak żeby mozna było podejrzeć i rozkminić działanie?

Pozdrawiam
Robert

RobertH

na CD w notach jest 'gotowiec;:
MultiGSM2_syrena_30s_10s.rpb

robson1608

#6
Niestety na płytce którą otrzmałem nie ma gotowców dla MGSM2 i wszystkie przykłady mam w PartnerGSM,
w załączniku screen z zawartością płytki.


czy jest możliwe że otrzymałem pytkę ze starszą wersją?
moduł kupiłem w październiku 2017

RobertH


robson1608

#8
Dziękuję za odpowiedź,
i mam pytanie czy w skrypcie może byc błąd?
w symulatorze nie działa modulacja, tzn. wygląda jak by nie resetowała się zmienna M2, po wyzwoleniu wyjścia I1 skrypt się uruchamia i zmienne M1 i M2 są zasetowane przez 120s po tym czasie resetują się ale wyjscie O2 nadal pozostaje wyzwolone.

Czy jest dostępna instrukcja do obsługi Logic procesor ? chodzi mi o stosowanie instrukcji w skryptach.

Pozdrawiam

Witam na sprzęcie działa poprawnie , jakiś problem jest z symulatorem w programie, edytując skrytp i zmieniając dane również symulator odczytuje zmiany jak chce tzn, odczyta lub nie .

pytanie odnośnie logicprocessor pozostaje aktualne.

narodziło się kolejne pytanie : czy wyjście sterowane z logic processor mogę również załączyć smsem, ewentualnie czy smsem mogę wyzwolić któryś marker?