RopamNeo - dzielenie się licencją

Zaczęty przez wojtek06061989, Styczeń 29, 2020, 22:02:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek06061989

Pojawiła się długo wyczekiwana opcja a mianowicie dzielenie się licencją 8) już wytestowałem i działa elegancko 😉
Wielkie brawa dla Ropam za dodanie takiej możliwości

K@mil

Coś więcej na ten temat?
Bo miałem wykupić na telefon narzeczonej :)
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

hudy

 Możesz udostępnić pięciu osobą. Działa ok tylko może być zalogowana tylko jedna osoba do ropamneo.

robertm

Instrukcja udostępnienia licencji RopamBridge 5 członkom rodziny:
Posiadając wykupioną licencję należy zalogować się do aplikacji przy użyciu RopamBridge i wejść w ustawienia, gdzie istnieje możliwość wyeksportowania licencji do kodu QR. Członek rodziny uruchamia drugą aplikację i na stronie logowania uruchamia opcję "Import licencji". Skanuje kod QR i od tego momentu może korzystać z usługi RopamBridge.
Funkcja dostępna na systemach Android i iOS.
Funkcja pojawi się wkrótce również w aplikacji RopamOptima

wojtek06061989

Odnośnie dzielenia się licencją, to czy jak ją przekaże np. żonie to zostanie ona przypisana do jej konta Gmail? czy po np. zmianie telefonu czy przeinstalowaniu systemu na telefonie trzeba ponownie przesłać licencje? Jeśli tak, to w jaki sposób można usuwać "stare" udostępnienia? Mam na myśli sytuację gdy 5 udostepnień będzie wykorzystane.
Innymi słowy mówiąc jaki jest mechanizm kontroli ilości udostepnień

robertm

Działanie licencji udostępnionych jest kontrolowane poprzez RopamBridge.
Kontrolujemy ilość użytkowników ze współdzieloną licencją per urządzenie - może ich być 5. Użytkowników z pełną licencją może być do woli.
Licencją kupioną zarządza Google Play lub Apple Store.
Natomiast licencję dzieloną kontrolujemy my i jeżeli użytkownik zaloguje się do centrali to kupiona licencja powiąże się z danym numerem deviceID i od tego momentu do tego urządzenia mogą zalogować się użytkownicy z otrzymaną od głównego użytkownika dzieloną licencją.

Główna licencja nie jest na zawsze powiązana z danym urządzeniem - można się  zalogować do innej centrali - jednak w tej sytuacji automatycznie odwiązana zostanie licencję od dotychczasowego urządzenia i osoby z dzieloną licencją (otrzymaną) stracą dostęp do tego wcześniejszego urządzenia!
Zamierzeniem dzielonej licencji jest sytuacja, żeby użytkownicy domowi mogli się logować po kupnie jednej licencji.

Jeżeli Pan przekaże licencję żonie, to poza RopamBridge nigdzie to nie jest kojarzone. Jak żona przeinstaluje aplikację to będzie musiała jeszcze raz zeskanować nr QR.
Jak zainstaluje aplikację na innym telefonie to licencja ze starego telefonu dezaktywuje się automatycznie po 3 miesiącach braku logowania do centrali z danego telefonu.
Gdyby to było problemem, że przy licznej rodzinie wyczerpie się limit 5 dzielonych licencji na skutek takiej sytuacji ze zmianą telefonu, to proszę napisać na adres e-mail serwis@ropam.com.pl i po weryfikacji usuniemy "śmiecące" licencje.

MarianM

dzień dobry
u mnie coś nie chce działać ta opcja na telefonie na którym mam zakupiony ropambridge  daje w ustawieniach "podziel się licencją " wyświetla się kod na drugim telefonie daję import licencji i niby okno się zamyka jak by wczytało ale chcąc się połączyć pojawia się informacja o braku licencji i kieruje do okna
zakupów licencji - co robię żle ? System iOS telefony iphone

K@mil

Mi na iOS działa super :)
Też IPhone
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

wojtek06061989

Ja z kolei testowałem tylko na android ale też zero problemów

MarianM

restart centrali pomógł nie wiedzieć czemu ale teraz działa