Neo Ps Problem z sterowaniem SMSem

Zaczęty przez owoc, Lipiec 13, 2019, 22:27:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

owoc

Witam Mam centralkę Neo PS 2.1 + panel tp 1.6 od 2012r  sieć Orange
Coraz częściej w komunikatach zdarzań mam taką informację
"Nieudane wysłanie SMS-a   numer:1"
Czym może być spowodowana taka informacja
Zasięg jest ok na panelu pokazuje 3 kreski

Coraz częściej mam problem z rozbrajaniem alarmu przez smsa.
Wysyłając smsa rozbrajając system czasem sie rozbroi czasem nie.
pytając o status jest tak samo
czasem po paru godzinach sie mu coś odblokuje i zaczyna wysyłąć  smsy z informacjami które robiłem parę godzin wcześniej. (tak jak by coś mu sie przytykało )
np Zapytałem  kilka razy o status a on po paru godzinach dopiero odpowie kilkoma statusami smsami.

z panelu system zazbraja i rozbraja sie bez problemu i wysyła informacje smsem.

Problem zaczął sie od kilku tygodni wcześniej było wszystko ok.

Czy to może być juz koniec centralki?


robertm

Raczej jest to związane z działaniem sieci GSM w danej lokalizacji, a nie samej centrali.
Z opisu wynika ze to SMS-y nie są dostarczane.
Proszę w telefonie włączyć raporty doręczenia - będzie wtedy jasne kiedy SMS- z zapytaniem o status został doręczony do centrali.


owoc

Porobiłem trochę testów
Przekładając kartę z alarmu do telefonu niema żadnych problemów. Smsy przychodzą o każdej porze za każdym razem.

zrobiłem tez taki test ze wysłałem smsa  z rozbrojeniem z telefonu oczywiście alarm go nie odebrał następnie zdjąłem zasilanie z alarmu (tylko bateria) alarm wysłał smsa do telefonu brak zasilania 230v. (tak jak by działało tylko wysyłanie a odbieranie nie )

Wysławiam 5 smsów do alarmu o treści stan  STAN na żaden nie odpowiedział. Odłączyłem zasilanie i baterie (restart ) Przyszło 5 smsów ze STANEM

Testu z raportami nie zrobiłem jeszcze bo mam telefon z jabłkiem muszę coś załatwić na androidzie.



robertm

Podczas testów w telefonie - musi Pan przełączyć tryb sieci GSM na 2G - taki modem jest w NeoGSM.