NeoGSM-IP - Ocena schematu

Zaczęty przez kamilw, Maj 11, 2019, 02:32:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kario

Witam

Mam pytanie wszystko podłączone wg schematu działa itp ale...
Jest podłączone 11 czujek na płytę oraz expander i zdarzają się fałszywe alarmy z różnych linii. Gdyby było z jednej było by prościej ale są z różnych konkretnie z 3. Czy ktoś mógłby mi pomóc od czego zacząć?

K@mil

Na początek do sprawdzenia okablowanie i styki przewodów :)
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

Kacy

#17
Dzień dobry. Nie chcę zakładać nowego wątku więc proszę o pomoc tutaj.
Montuje centralę wg schematu z pierwszego posta. Mam 7 czujek ( 5 BOSCH BPR2-WP12 i dwie dualne, Bosch ISP-PPR1-WA16G i Pyronix KX15DT). 5 pierwszych podłączyłem wg tegoż schematu ale nie wiem jak wpiąć pozostałe 2. Każda czujka na osobnym kablu 8-żyłowym.
Proszę o łopatologiczne, najlepiej obrazkowe wytłumaczenie gdzie który kabelek mam przykręcić.


Dziękuję.

kazikskrz

Cytat: kazikskrz w Październik 07, 2019, 14:13:11
Czy do jednego wejścia I można podłączyć dwie czujki PIR czy koniecznie trzeba dołożyć Extender? Potrzebuję wykorzystać wejście I na załączanie/wyłączanie czuwania stykiem NO z innego urządzenia.
Inne pytanie. Czy w centrali NeoGSM jest wyjście gdzie odczytać można aktualny stan CZUWANIE/UZBROJONY.
Pytanie wciąż otwarte.

robertm

Przy odpowiednim podłączeniu teoretycznie można podłączyć dwie czujki do jednego wejścia, jednak nie będzie wiadomo która konkretnie spowodowała naruszenie i która konkretnie ma sabotaż.
Co do aktualnego stanu czuwania - Tak. Można ustawić wyjścia jako " Wskaźnik czuwanie pełne"

kazikskrz

Cytat: robertm w Październik 07, 2020, 09:58:55
Przy odpowiednim podłączeniu teoretycznie można podłączyć dwie czujki do jednego wejścia, jednak nie będzie wiadomo która konkretnie spowodowała naruszenie i która konkretnie ma sabotaż.
Na tym mi mi akurat nie zależy. Obie są w sąsiednich pomieszczeniach. Tryb NO. Jak je wpiąć? W gwiazdę?

Cytat: robertm w Październik 07, 2020, 09:58:55
Co do aktualnego stanu czuwania - Tak. Można ustawić wyjścia jako " Wskaźnik czuwanie pełne"
Nie mogę tego znaleść w PartnerGSM. Proszę o wskazówkę.

kazikskrz

Czy dobrze kombinuję?
Limit czasu 60000 to tylko 16 godzin dziennie. Jak zrobić aby stan czuwania był aktywny na wyjście kilka dni?

szeldon


kazikskrz

Cytat: robertm w Październik 07, 2020, 09:58:55
Co do aktualnego stanu czuwania - Tak. Można ustawić wyjścia jako " Wskaźnik czuwanie pełne"
Wyjścia podają mi 12V a potrzebuję poprostu zwarcie. Czy w jakiś sposób można to zrealizować?

szeldon

Daj przekażnik. Co chcesz podłączyć jako wskażnik czuwania?

kazikskrz

Jakiś szczególny ten przekaźnik? Chce w aplikacji na telefon widzieć stan i wtedy wejściem załączać lub wyłączać. Wszystko z apki na telefon SUPLA

szeldon

A to masz neo gsm ps? Nie lepiej ci sterować z ropamdroida?

kazikskrz

Mam NeoGSM. Sterowanie przez RopamDROID jest niewygodne. Trzeba wysyłać smsy za każdym razem. Ja integruję wszystko co mam do jednej apki

szeldon

I teraz potrzebujesz widzieć w tej innej aplikacji czy alarm jest załączony ?

kazikskrz

Dokładnie. I to bez wysyłania smsa. Dzięki temu wiem jaki jest stan uzbrojenia. Jaki przekaźnik zastosować?