BasicGSM 2 - powiadomienie o powrocie temperatury do właściwego zakresu

Zaczęty przez Torxio, Luty 27, 2018, 09:49:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Torxio

Witam,

Od niedawna używamy BasicGSM 2 do monitorowania temperatury w pomieszczeniach technicznych, gdzie zdarzały się problemy z klimatyzacją.
Powiadamianie o przekroczeniu w górę lub w dół działa oczywiście elegancko, ale czy dałoby się jakoś ustawić także powiadomienie o powrocie do poprawnego zakresu np. korzystając z LogicProcessora (chyba, że jest do tego jakieś ustawienie, którego nie zauważyłem)? Czasami klimatyzacja ma jakąś czkawkę i temperatura podskoczy na minutę lub dwie o 2-3 stopnie no i ktoś musi lecieć sprawdzać co się tam dzieje.

RobertH

an_optimagsm_temperatura_powiadomienie.pdf na płycie CD

W BasicGSM 2 jest analogicznie

Torxio


Torxio

Po przeanalizowaniu wyżej przytoczonego przykładu udało mi się zrobić to co chciałem, aczkolwiek wykorzystałem przestawianie wyjść z poziomu LogicProcessora i powiadomienia przypisane do zmianu stanów wyjść, zamiast wysyłki SMSów bezpośrednio ze skryptu. To mi wystarcza bo i tak wyjścia do niczego nie są używane, a skrypt jest prostszy.

Mam natomiast pewne zastrzeżenia do aplikacji (v1.2) konfigurującej moduł - w kreatorze logiki są jakieś poważne błędy. Skrypt złożony z paru warunków da się zrobić w zasadzie tylko wyklikując go za jednym podejściem, przy poprawkach pojawiają się zgrzyty typu niektóre wpisy resetujące się do pustych lub losowo w którymś z wpisów pojawiają się warunki i funkcje z innego. Oczywiście można skrypt zrobić w edytorze tekstu i po prostu załadować gotowy, ewentualnie pojawiający się błąd poprawić już w wygenerowanym podglądzie. Z poziomu samego kreatora gdy już raz wskoczy ten problem z podmieniającym się jednym z wpisów ciężko się go pozbyć, bo przy poprawce jednego może któryś z pozostałych się zmienić i tak w kółko.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy jest jakaś możliwość ustalenia harmonogramu wysyłania SMS, tak żeby w danym okresie któryś z wpisanych kontaktów był nieaktywny, lub tylko wybrany był aktywny ?