NeoGSM-PS i dziwne alarmy

Zaczęty przez Vanorton, Maj 18, 2019, 19:14:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vanorton

Witam,
centralka oparta o NeoGSM-PS działała bezproblemowo od kilku lat. Dzisiaj będąc poza domem (system uzbrojony przez sms) otrzymałem 2 x powiadomienie o naruszeniu linii. Wyglądało to tak że otrzymałem 2 sms o naruszeniu linii i natychmiast drugi sms że koniec naruszenia linii oraz po jakimś czasie znowu smsy tym razem 4 naraz naprzemiennie naruszenie/koniec naruszenia/naruszenie i koniec naruszenia. Oczywiście była wizystacja panów z sekuritate.
Zdarzenie dotyczyło dwóch różnych czujek tj. linii. Czyżby problem z płytą główną? Można postawić jakąkolwiek diagnozę na odległość? Mogę przesłać pliki odczytane z centrali.

Pozdrawiam

Edit:
2019-05-19
Wczoraj spojrzałem na system komputerem i przy okazji zrestartowałem centralkę. Dzisiaj po uzbrojeniu alarmu nie było żadnych fałszywych naruszeń. Czyżby kilka lat ciągłej pracy "zmęczyła" płytę główną i reset ją oczyscił?

Przy okazji pytanie do p. Roberta czy jeśli musiałbym wymienić płytę główną centrali na NeoGSM-IP to istnieje możliwość podpięcia manipulatora TPR-1? Nie chce mi się wywalać kasy na 2 dodatkowe manipulatory w sytuacji gdy oba od NeoGSM-PS są sprawne.

robertm

#1
Dzień dobry,
Z opisu ciężko wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.
Prostym sposobem sprawdzenie czy fałszywy alarm generuje czujka jest przepięcie/zamienienie linii wejściowych.
Czujka generująca problemy - na wejście na którym nie wystąpił taki problem.

Proszę tez sprawdzić stan zasilania centrali:  bilans prądowy, stan akumulatora.
Jeżeli nadajnik ochrony jest podłączony bezpośrednio do centrali -proszę tez sprawdzić stan akumulatora w nadajniku.


Co do wymiany na NeoGSM-IP.
Panele serii TPR-1 i TPR-2 nie współpracują z NeoGSM-IP.
Z obecnie produkowanych central z tymi panelami współpracuje OptimaGSM.


 

Vanorton

Ja bym nadal stawiał na płytę neogsm-ps. Alarm wywołał się na dwóch różnych czujkach, dodatkowo co nigdy się nie zdarzyło po naruszeniu linii dostałem natychmiast sms o powrocie ze stanu naruszenia. Jak pisałem wyżej dostałem za drugim razem od razu cztery sms typu nauszenie/powrót/naruszenie/powrót. Jeszcze dodam, że wyrena alarmowa wyła półtorej godziny zanim ją zdalnie wyłączyłem (sąsiad zadzwonił do mnie z taką informacją). Normalnie mam ustawione wyjścia typu mono z czasem 180s.

Akumulator jest kilkumiesięczny, zasilacz mam od centralki satela i jest sprawny, ma nadmiar mocy w stosunku do poboru centralki.

Na końcu dodam, że w dniu gdy owy problem się pojawił tj. w sobotę zresetowałem centralkę, przywróciłem ustawienia z pliku i od tamtej pory wszystko jest ok.