Logic processor zamykanie bramy

Zaczęty przez elektrikos, Marzec 31, 2019, 14:20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektrikos

Zaczynam swoją przygodę z ropam. Nie ukrywam ze do tej pory operowałem satelem. Skusiła mnie cena i funkcje Logic processora.
Swoją przygodę zacząłem z neo-gsm ip.
Po ustawieniu centrali i przeczytaniu szeregu instrukcji nadszedł czas na logikę. Najprostsza jaką znalazłem a jaka sie przyda była dostępna i polegała niestety na nieudolnym skopiowaniu. Chciałem aby centrala automatycznie zamykała bramę garażową.
Bamy garażowe mają to do siebie ze po podaniu sygnału na wejście bramy zamiast się zamykać możne się całkowicie otworzyć. Do gotowego rozwiązania dołożyłem swoje 2 grosze.
I teraz moje pytanie. zanim zacznę prosić o pomoc w modyfikacji skryptu mam pytanie odnośnie źle wprowadzonej logiki. jak ja usunąć lub zmodyfikować? Rozumiem ze Te logiki mogą obok siebie funkcjonować w ilości większej niż jedna...czy jest na to wszystko jakiś podgląd?

Prosze o wyrozumiałość jezeli pytania wydają się banalne ale nie ma skąd zaczerpnąć informacji.

robertm

Jeżeli ma Pan centralę NeoGSM-IP zachęcam do korzystania z programu DiagramEditor - zdecydowanie ułatwia tworzenie własnej logiki.
https://ropam.com.pl/product/diagrameditor/
Może Pan tworzyć wiele warunków - proszę pamiętać jednak że wszystko wykonuje się w pętli.
W załączniku diagram.