sterowanie bramą przez tpr-2

Zaczęty przez Gmerek, Październik 27, 2018, 15:38:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gmerek

Dzień dobry,
ponieważ jestem nowym użytkownikiem, więc witam Wszystkich facho€€wców. Mam problem - mieszkam na odległej wsi, więc fachowcy od alarmów firmy Ropam są niedostępni (muszę radzić sobie sam).
Ma bramę wjazdową firmy FAAC 721 i chciałbym nią sterować w każdy możliwy sposób (z pilota-działa, z panelu TPR-2, SMS, WWW). Proszę podać jak to fizycznie zrealizować. Wiem, że w TPR-2 jest włącznik ON/OFF, ale kabelkowo nie podejdę pod niego.
Proszę o ile jest to możliwe pokazać schemat podłączenia pod centralę (kabelkowy) oraz ustawienia w centrali. Nadmieniam, że znalazłem w notach... jakiś opis poprzez logic proces ale tam mowa jest o dodatkowych kontraktonach...
Ja ma potrzebę prostego podłączenia bramy i sterowania poprzez TPR-2 i www.
Pozdrawiam serdecznie i czkam na odpowiedź.

glider33

 Witaj,

Jakim kablem masz podłączony tpr do centrali ?

Gmerek

Wszystkie elementy (panel, czujki i kontaktrony)  podłączone są kablem YTDY
Pozdrawiam

glider33


Gmerek


glider33

TPR-2 wykorzystuje 4 żyły czyli dwoma pozostałymi żyłami możesz wrócić z przekaźnika TPR do centrali, gdzie jak się domyślam masz kabel sterujący od bramy. Jednak w ten sposób nie będzie mógł sterować bramą z aplikacji oraz www. Można co prawda to obejść przez przypisanie wyjścia za pomocą wejścia, ale w Twoim przypadku to za dużo pracy.

Musisz podłączyć bramę przez przekaźnik tak jak na schemacie w załączniku, tyle że u ciebie styki przekaźnika 21 i 24 podpinasz pod OPEN A i GND w centrali. Dodatkowo  trzeba odpowiednio skonfigurować wyjście nr 3 tak jak na obrazku. Jak nie chcesz sterować bramą przez CLIP to po prostu odznacz tą opcję.




Gmerek

Bardzo dziękuję za schematy oraz objaśnienie podłączeń. Reasumując: jeżeli chciałbym sterować bramą telefonem - to muszę kupić przekaźnik i podłączyć tak jak jest pokazane na schematach, jeżeli wystarczy mi sterowanie poprzez TPR to należy wykorzystać dwa wolne przewody (a jak wtedy podłączam bramę? ). Przepraszam, że zadaję tyle infantylnych pytań ale się uczę.
Pozdrawiam  :)

glider33

Cytat: Gmerek w Październik 27, 2018, 20:45:12jeżeli wystarczy mi sterowanie poprzez TPR to należy wykorzystać dwa wolne przewody (a jak wtedy podłączam bramę? ).
Wtedy bramę podpinasz pod złącza C i NO w TPR, a w konfiguracji tpra ustawiasz czas przekaźnika na 1 sekundę.

Gmerek

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wyczerpujące odpowiedzi. Miłej niedzieli. Pozdrawiam Jarek

szeldon

#9
Witam,podłączone do TPR i działa z aplikacji ropam droid(sterowanie wyjściami TPR1), więc nie koniecznie trzeba używać przekażnika, bo ten zamontowany w panelu też daje się uruchomić telefonem.