Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Automatyka budynkowa i domowa / Sterowanie ładowania bufora ciepła.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yaaro dnia Styczeń 15, 2022, 23:35:41 »
Witam serdecznie po dłuższej nieobecności i chciałbym prosić o pomoc w skonstruowaniu sterowania nagrzewaniem bufora ciepła kilkoma grzałkami po ok. 3KW/szt. do ogrzewania CO na Neo-GSM-IP64. Sterowanie miałoby polegać na załączaniu 4-5 grzałek po 3KW w godzinach 22-6 każdy dzień tygodnia oraz 2-3 grzałek w godz. 13-15. Próbowałem ogarnąć to na zasadzie sterowania wyjść "timerami" (na jednym timerze tygodniówka od 22-6, na drugim dzienny od 13-15, obydwa timery podpięte jednocześnie pod wyjścia sterujące) ale niestety nie da się sterować jednego wyjścia 2 timerami ( w godz. 22-6 załączanie wszystkich grzałek, 13-15 tylko 3). Nie wiem czy coś źle robię ale jeżeli rzeczywiście nie da się użyć kilku timerów na jednym wyjściu, w takim razie pytanie... po co możliwość "zafajkowania" kilku jednocześnie ? Może się czepiam ale skoro nie ma możliwości takiego sterowania to po "odhaczeniu" jednego timera niech pozostałe będą np szare, ja wtedy wiem że nie ma możliwości sterować jednocześnie. Pewnie da się to zrobić Logicprocesorem...pewnie się da, dla początkującego niestety nie jest to zbyt łatwe i po co trudniej gdyby można było łatwiej. Może ktoś przerabiał podobny temat więc będę wdzięczny za wszelką pomoc.
12
Centrale alarmowe / Odp: Rolety, strefy, czujnik zmierzchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DR_Marcin dnia Styczeń 12, 2022, 22:22:55 »
Tylko chodzi o to, że to już działa tylko źle - tak jak opisałem.
Nie znam oczywiście konfiguracji ale jak będę na miejscu to się zorientuję, które wejścia- wyjścia ale co dalej.... nic nie robiłem w logice Ropama tylko proste funkcje alarmowe.
Może jak będę miał skrypt to zapytam i ktoś pomoże...
13
Centrale alarmowe / Odp: Rolety, strefy, czujnik zmierzchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek06061989 dnia Styczeń 12, 2022, 15:21:24 »
Witaj, tak napewno do tego będzie wykorzystany Loggic Procesor, generalnie możesz użyć DiagramEditora do stworzenia logiki, ale prócz serwisu chyba kogoś mega oblatanego w LP tutaj nie ma
14
Centrale alarmowe / Odp: Rolety, strefy, czujnik zmierzchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DR_Marcin dnia Styczeń 12, 2022, 14:59:18 »
Wiem że pytanie nie jest szczegółowe, ale nie mam na razie dostępu do tej centrali. Czy jest te możliwa zdalna pomoc ze strony Ropam przez TeamViever lub AnyDesk. Bo to pewnie dla kogoś oblatanego z ta logiką to 5 min a ja boję się że spędzę tam pół dnia. Pewnie nie tylko z samą logiką bo inne sprawy tam wchodzą w grę. Ale na razie to tylko tu widzę zagrożenie czasowe :)
15
Centrale alarmowe / Rolety, strefy, czujnik zmierzchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DR_Marcin dnia Styczeń 12, 2022, 14:42:13 »
Witam mam problem hipotetyczny. Jutro będzie praktyczny :)
Centrala albo Optima albo NEO
Potrzebna jest mała zmiana algorytmu współdziałania centrali z roletami.
Problem jest taki:
W układzie jest czujnik zmierzchu. Rolety powinny pracować w automacie tylko w przypadku uzbrojenia jednej strefy tzn. domu, a one pracują jak mają uzbrojoną jakąkolwiek strefę np. Garaż
Gdy GARAŻ jest zazbrojony i ludzie są w budynku lub na zewnątrz budynku, w przypadku wystąpienia zmierzchu (za przyczyną sygnału z czujnika zmierzchu) wszystkie rolety się zamykają uniemożliwiając ludziom wejście do budynku np. przez taras), rolety w automacie przy zmierzchu powinny pracować tylko jak jest zazbrojona strefa: DOM i pytanie gdzie tego szukać w LOGIC PROCESSOR?
16
Centrale alarmowe / Odp: Termostat pokojowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomasz Kordus dnia Styczeń 04, 2022, 13:10:10 »
Piękne dzięki :-)
17
Centrale alarmowe / Odp: Termostat pokojowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RobertH dnia Styczeń 04, 2022, 12:39:19 »
18
Centrale alarmowe / Odp: Termostat pokojowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomasz Kordus dnia Styczeń 04, 2022, 11:45:57 »
Chodzi i mi o to, że w momencie konfiguracji Termostatu Pokojowego w Optima GSM Manager mam do wyboru w zakładce " Wyjście wykonawcze" tylko wyjścia panela TPR. W zwiazku z tym, że Panel TPR ( oraz podłączony czujnik temperatury w centrali) mam w salonie i to własnie ma być termostat sterujacy temperatura w salonie a rozdzielacz podłogówki ze sterownikiem w maszynowni w której także mam moduły rozszeżeń wejść i wyjść Ropam chciałbym aby własnie wyjście wykonawcze było z modułu rozszeżeń.
19
Centrale alarmowe / Odp: Termostat pokojowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek06061989 dnia Styczeń 04, 2022, 07:54:05 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale konfiguracji wyjść nie da się zmienić z poziomu TPR, trzeba użyć managera odpowiedniego dla konkretnej centrali.
20
Centrale alarmowe / Termostat pokojowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomasz Kordus dnia Styczeń 03, 2022, 18:04:49 »
Witam, prośba o podpowiedź jak przekierować Wyjście wykonawcze w TPR ( dla termostatu pokojowego) na inne wyjście w ekspanerze wyjść? Dzoęki z góry za pomoc i pozdrawiam :-)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10