ROPAMOPTIMA android10 problem z połaczeniem.

Zaczęty przez sebico, Grudzień 02, 2019, 19:45:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

sebico

Po aktualizacji do androida10 nie mogą się połączyć z centralą gdy używam danych mobilnych - komunikat: "Nie można nawiązać połączenia z obiektem!", po wi-fi jest wszystko ok.
operator: Orange
telefon Samsung s10e
połączenie: adres zewnętrzny + przekierowany port
Na androidzie 9 dokładnie w tej samej konfiguracji działało bez problemów.
Jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

robertm

Proszę sprawdzić w uprawnieniach androida czy RopamOptima ma pozwolenie na korzystanie z danych komórkowych.

sebico

Aplikacja ma przyznane wszystkie uprawnienia.

sebico

Dodam jeszcze tylko, że po połączeniu się openVPNem z mim routerem bez problemu łączę się aplikacją do centrali (oczywiście przez dane komórkowe).

robertm

Czyli nie działa - połączenie połączenie: adres zewnętrzny + przekierowany port ?
Testowaliśmy aplikacje na android 10 - nie ma żadnych problemów.

sebico

Tak, adres zewnętrzny + przekierowany port.
Nie działa przy używaniu danych komórkowych, przy połączeniu wi-fi działa.
Nagrałem krótki film jak to wygląda -> LINK

robertm

Proszę spróbować połączyć się po danych komórkowych z naszym obiektem demo - czy działa ?
Czy sieć WiFi z jaką się Pan łączy na filmie to ta sama sieć do jakiej łączy się centrala ?

sebico

Niestety na obiekcie demo jest dokładnie taka sama sytuacja komórkowe nie łączy się, wi-fi jest ok.
Sieć wifi inna niż podłączona jest centrala.
Jeszcze przywrócę telefon do ustawień fabrycznych, bo teraz mam "brudną" aktualizację z a9 na a10 i napisze czy pomogło.

sebico

Niestety - czysty system zainstalowana RopamOPTIMA nadane wymagane uprawnienia i dokładnie taka sama sytuacja, dane komórkowe=brak połączenia, wifi=OK

robertm

Proszę o wykonanie jeszcze jednego testu:
Zainstalować aplikację RopamNeo i spróbować połączyć się z obiektem demo z wykorzystaniem danych komórkowych.

sebico

Niestety, dokładnie taka sama sytuacja  :-\

sebico

Czy coś się w temacie jeszcze będzie działo, czy to już koniec wsparcia dla Optimy?

RobertH

Aplikacjz działa na tysiacach smartfonów i jak widać temat dotyczy konkretnego smartfona z Android w wersji beta.
Wiec to temat ustawien, resetu,  usług sieciowych itd.

sebico

Seria S10 otrzymała już oficjalną wersję androida 10 - telefonu przywracałem do ustawień fabrycznych o czym już pisałem.
Ale skoro polityka firmy jest taka, że pracują tylko dla "tysięcy" to życzę powodzenia.

sebico

PS Mam kilka zainstalowanych aplikacji korzystających z takiego połączenia - przekierowanie portów i wszystkie działają (min. Zamel ExtaLife, Dahua - rejestartor, Elektro-System eSterownik, HomeAssistant) tylko RopamOptima nie potrafi sobie z tym poradzić. HA jest open source, dostępne są źródła możecie podejrzeć jak to się robi.