RopamBridge

Zaczęty przez MarianM, Październik 11, 2019, 08:13:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

MarianM

dzień dobry
Mam wykupioną usługę RopamBridge i działa mi tylko na telefonie z którego zrobiłem zakup na pozostałych telefonach użytkowników jest komunikat usługa nie aktywna czy muszę wykupić usługę na każdego użytkownika odrębnie ?
drugie pytanie to mając stały adres IP jakie porty muszą być przekierowane aby usługa działała 9999?
pozdrawiam

RobertH

#1
Co do licencji RopamBridge to jest to licencja przypisana do użytkownika sklepu Google lub Apple i do aplikacji (licencje kontroluje sklep)
ale użytkownik Android i IOS może zainstalować swoje aplikacje na maksymalnie 8 urządzeniach.

A co do portów to dla ustawień app w trybie stałego adresu IP:
RopamNeo: 9999
RopamOptima: 8888

MarianM

Jeżeli chodzi o dostęp poprzez RB to mam na iOS i działa na jednym telefonie na następnych jak chcę uruchomić to pyta czy zakupić ( dostęp do tej samej centrali ale telefony są zarejestrowane do różnych kont w apple)
jeżeli chodzi o dostęp poprzez stałe IP to przekierowałem port 8888(neoip) ale nie działa , skanowałem ten port centrali ale nie nasłuchuje na nim natomiast port 9999 jest otwarty ale nie łączy poprzez niego
RopamBridge z jednego telefonu łączy się bez problemu

RobertH

Poprawka neogsm-ip port:9999.
Po przekierowaniu port otwarty przy skanowaniu z internetu np. ping.eu?

MarianM

Dziękuje za pomoc , teraz działa

wojtek06061989

Witam,
Mam pytanie odnośnie licencji, mam dożywotnią na android i mam pytanie czy licencja jest przypisana tylko do konta google czy także do centrali?
Chodzi o to że jeżeli zmienię centralę na inną to licencja, którą posiadam będzie działała na innej centrali?

robertm

#6
Licencja jest przypisana do aplikacji i do użytkownika Google/Apple. Programy są wieloobiektowe można obsługiwać wiele central - tej samej serii.

wojtek06061989

Ok, to dobra wiadomość  ;), czy NeogsmIP i NeogsmIP-64 są zaliczane do tej samej serii?

robertm

Tak te centrale są obsługiwane jednym programem mobilnym RopamNeo

killergr

Jeśli obsługuję centrale przez RopamBridge i dokupuję moduł BasicGsm to muszę kupić drugą licencję ? Tak przynajmniej pokazuje mi apka, mimo że na tym samym telefonie mam obie apki to RopamNeo działa a RopamBasic przekierowuje mnie do zakupu.
Przecież to chore - na szkoleniach mówiliście że to licencja na korzystanie z rozwiązania podobnego do DynDns ale zarządzanego przez Ropam a tu mając 3 różne apki muszę wydać 3x wartość licencji.

robertm

Aplikacje różną się i są inne do każdej serii urządzeń.