Sterowanie żaluzjami fasadowymi, presety.

Zaczęty przez Yaaro, Styczeń 22, 2022, 20:31:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yaaro

Witam po raz kolejny. Próbuję ogarnąć sterowanie żaluzjami fasadowymi z poziomu panela dotykowego TPR-4. Mija kolejny dzień a jedynym efektem jaki udało mi się osiągnąć to podnoszenie, opuszczanie. Może komuś udało się już to ogarnąć i pomoże w ustawieniach ? Pierwsze z pytań to w jaki sposób ustawić ten nieszczęsny preset ? w oprogramowaniu jest opcja "presety 1 i 2 = zmiana kąta lameli żaluzji" rozumiem przez to że jeżeli chcę mieć opcję regulowania kąta nachylenia muszę zaznaczyć 1 i 2 tak ? w tym samym okienku muszę zaznaczyć której żaluji "rolety" dotyczy owo sterowanie. Przypuśćmy że chcę sterować żaluzją na 1 wyjściu....jak mam to zaznaczyć żeby działało ?? Druga rzecz to sterowanie roletami "żaluzjami"- typ sterowania roleta - akcja "zmiana kąta" - ustawiane z 10 razy i ani razu nie zadziałało. Nie wiem czy robię coś źle czy nie wszystko zaznaczyłem ale nie działa tak jak powinno. Dość ładnie to wszystko działa z aplikacji mobilnej natomiast z TPRa nie chce.

Yaaro

Nie widzę nigdzie opcji "edytuj" napiszę więc w ten sposób...może komuś się przyda. Tak więc po kolejnym kontakcie z pracownikiem Ropamu udało się ogarnąć sterowanie żaluzji z poziomu TPR-4. Problem leżał w wersji oprogramowania TPRa, presety o których mowa w poprzedniej wersji nie występowały więc i trudno było mi pojąć o co z nimi biega. Podsumowując kilka dni spędzonych z urządzeniami firmy Ropam mogę powiedzieć, że sama idea urządzeń jest jak najbardziej trafiona. Możliwości które drzemią czy w centrali czy w modułach są naprawdę imponujące przy tej kategorii cenowej. Niestety za tym wszystkim nie nadąża manipulator TPR, który moim zdaniem nadaje się co najwyżej do załączenia-wyłączenia czuwania. Operowanie ikonkami rolet i precyzyjne wysterowanie lameli przy tej wielkości manipulatora to jakieś nieporozumienie. Jeszcze gorzej na tym polu wypada oprogramowanie które moim zdaniem to jedna wielka "beta". Przepraszam jeżeli kogoś urażę ale "nieskalujące" się okno NeoGSMIP64 do popularnych rozdzielczości i ciąganie kursorem programu po ekranie żeby zrobić coś w w drugim rogu programu albo brak części funkcji z tego tytułu to na dzisiejsze czasy już nie przystoi. Kolejna rzecz z którą nie mogłem sobie poradzić to timery, które jak się okazało też nie działają z powodu błędów w oprogramowaniu. Nie wiem jak sytuacja wygląda z rozdzielczościami Ropam Neo na tablety bo zdaje się, że gdzieś już przewijały się posty na ten temat, pisane też było coś o większym manipulatorze...nie wiem dlaczego jeszcze tego nie ma ale jeżeli planujecie Państwo coś takiego wdrożyć to zróbcie to czym prędzej bo być może tracicie przez to dużą część klientów. Niestety przy automatyce budynkowej ten ekran manipulatora nie może być wielkości TPRa i wszelakie oprogramowanie też nie powinno być daleko w tyle za pomysłami. Trzymam kciuki za rozwój firmy bo uważam że produkty są naprawdę warte pochwały ale zadbajcie też o szczegóły bo to nie wpływa dobrze na wizerunek firmy. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalszy rozwój.