Rolety, strefy, czujnik zmierzchu

Zaczęty przez DR_Marcin, Styczeń 12, 2022, 14:42:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

DR_Marcin

Witam mam problem hipotetyczny. Jutro będzie praktyczny :)
Centrala albo Optima albo NEO
Potrzebna jest mała zmiana algorytmu współdziałania centrali z roletami.
Problem jest taki:
W układzie jest czujnik zmierzchu. Rolety powinny pracować w automacie tylko w przypadku uzbrojenia jednej strefy tzn. domu, a one pracują jak mają uzbrojoną jakąkolwiek strefę np. Garaż
Gdy GARAŻ jest zazbrojony i ludzie są w budynku lub na zewnątrz budynku, w przypadku wystąpienia zmierzchu (za przyczyną sygnału z czujnika zmierzchu) wszystkie rolety się zamykają uniemożliwiając ludziom wejście do budynku np. przez taras), rolety w automacie przy zmierzchu powinny pracować tylko jak jest zazbrojona strefa: DOM i pytanie gdzie tego szukać w LOGIC PROCESSOR?

DR_Marcin

Wiem że pytanie nie jest szczegółowe, ale nie mam na razie dostępu do tej centrali. Czy jest te możliwa zdalna pomoc ze strony Ropam przez TeamViever lub AnyDesk. Bo to pewnie dla kogoś oblatanego z ta logiką to 5 min a ja boję się że spędzę tam pół dnia. Pewnie nie tylko z samą logiką bo inne sprawy tam wchodzą w grę. Ale na razie to tylko tu widzę zagrożenie czasowe :)

wojtek06061989

Witaj, tak napewno do tego będzie wykorzystany Loggic Procesor, generalnie możesz użyć DiagramEditora do stworzenia logiki, ale prócz serwisu chyba kogoś mega oblatanego w LP tutaj nie ma

DR_Marcin

Tylko chodzi o to, że to już działa tylko źle - tak jak opisałem.
Nie znam oczywiście konfiguracji ale jak będę na miejscu to się zorientuję, które wejścia- wyjścia ale co dalej.... nic nie robiłem w logice Ropama tylko proste funkcje alarmowe.
Może jak będę miał skrypt to zapytam i ktoś pomoże...