Rozpoznanie Centrali

Zaczęty przez mlodybalon, Październik 27, 2021, 20:55:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

mlodybalon

Witam serdecznie. Jestem nowy i nie do końca ogarniam temat  ;D. Proszę o odpowiedź na poniższe pytania, ponieważ nie chciałbym czegoś spaprać.
Posiadam centralkę na której widoczna jest naklejka NeoGSMIP-PS v1.2 2008.

1. Nie znalazłem nigdzie w menu jaka jest wersja mojej centralki. Czy skoro na naklejce jest opis neogsmip-PS v 1.2 to znaczy ze dokladnie taki model centrlaki posiadam?

2. po podłączeniu kablem usb do centralki program NeoGSMIPManager v 1.8, który śćiągłęm z sekcji pobierz w menu powyższej centralki mogę odczytać wszystkie ustawienia centralki, jednaj jak chciałem podłączyć centralkę do wifi, otrzymalem komunikat o potrzebie aktualizacji do v 1.9.  w menu aktualizacji dostaje komunikat o błędzie z servera, a w sekcji pobierz do tej centralki jest firmware w wersji 2.0. czy to bedzie poprawne do tej centralki, jeżeli pobiorę ją na laptop i zainstaluje do centralki z pliku programem NeoGSMIPManager?

3. Czy po aktualizacji z pliku programem NeoGSMIPManager ustawienia centralki pozostaną bez zmian? jeżeli nie , to czy mogę wgrać spowrotem ustawienia, które wczesniej zczytam z centralki i zapiszę do pliku?

Nie ja ustawiałęm tą centralkę, dlatego wolałbym nie grzebać się w ustawianiu czujek itd. tylko wolałbym aby o aktualizacji pozostaly ustawienia obecne.
Z góry dziękuję za odpowiedź.