Brak połączenia z AERO CZUJKA PPOŻ

Zaczęty przez Nylon1981, Marzec 02, 2020, 23:59:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nylon1981

Witam
Praktycznie od początku po uruchomieniu systemu występuje kilka razy na dobę (nawet w nocy :-\) alarm z wejścia 24H do którego przypisana jest czujka PPOŻ AERO. Powodem alarmu jest chwilowy zanik połączenia z urządzeniem.
Zrzuty alarmu i konfiguracji w załączeniu. Co może być przyczyną...?

System NEOGSM-IP, wszystkie urządzenia zaktualizowane do najwyższej wersji.

robertm

Niestety prawdopodobnie przyczyną jest znikomy zasięg.
Proszę spróbować zmienić miejsce montażu APm-Aero

Nylon1981

Czy pomocne byłoby zastosowanie gdzieś po drodze urządzenia - Repeater-Aero ?
Ewentualnie czy jest jakaś możliwość wyłączenia opcji aby brak połączenia z urządzeniem Aero nie powodował alarmu?

robertm

Może Pan dodać reapiter, proszę jednak pamiętać ze ten wymaga stałego zasilania +12V
Gdy system nie jest w czuwaniu, można ustawić ze brak łączności z czujką będzie sygnalizowany jako awaria a nie sabotaż.

wojtek06061989

Witam, podepnę się pod temat, pierwszy raz będę instalował AERO i na początek wspomniany wyżej czujnik dymu.
Moje pytanie po jakim czasie system informuje o braku połączenia gdy alarm jest rozbrojony?

robertm


PiotrK

Czy dodajac Repeater-Aero trzeba cos dodatkowo programowac w systemie czy wystarcza podlaczenie 12V ? i powinno śmigać?

rafels

Mam ten sam problem (znikomy zasięg i wzbudzanie alarmu czujki dymu). Proszę o odpowiedzi na pytanie zadane już powyżej:

"Czy dodając Repeater-Aero trzeba coś dodatkowo programować w systemie czy wystarczy podłączyć zasilanie 9-14V i powinno śmigać?"

robertm

Nie ma konfiguracji. Repeater-Aero wystarczy zasilić z 12V DC.

rafels

Dziękuję za odpowiedź. To teraz trudniejsze pytanie: gdzie można kupić ten Repeater-Aero?
Dwie firmy z listy dystrybutorów zwróciły pieniądze za zamówienie, bo nie mają na stanie...

robertm

Tak, potwierdzam problemy z dostępnością.
Urządzenia powinny być dostępne na przełomie czerwca/lipca

rafels

Zakupiłem Apm-Aero. Został przeprogramowany jako repeater. Po włączeniu dioda miga co 0,5 sek. ale zasięg nie poprawił się. Trzeba coś zresetować, wyjąć baterie z czujek i włożyć ponownie? Nie wiem, jak "zmusić" czujki, żeby go zobaczyły.

robertm

Proszę porównać parametry Slevel, RSSI oraz LQI

rafels

Minimalnie się poprawiło, ale szału nie ma...
Slewel: słaby (było: Znikomy)
RSSI: -80dB (było -97dB)
LQI: 0-2
Odległość między budynkami z Apm-Aero a repeaterem i czujkami to w linii prostej 15 metrów. Podawane na stronie zasięgi to chyba tylko życzeniowo podane...

robertm

Na zasięg ma wpływ bardzo wiele czynników - np. materiały użyte do budowy i wykończenia ścian oraz dachu.
Proszę opisć oraz przesłać do nas najlepiej zdjęcia gdzie zamontowany jest APm APm-Aero-repeater. oraz czujka .