MGSM4.0+ z FGR-4

Zaczęty przez maxw3r, Luty 14, 2019, 21:29:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

maxw3r

Mam od siedmiu lat centralkę MGSM4.0+(sv. 3.7S)+ TPR-1 (sv. 1.5) i ostatnio dokupiłem moduł FGR-4 (sv. 1.2) do którego podłączyłem do CH1 kamerę. Po skonfigurowaniu FGR-4 w Partner GSM 4.5 wysłałem żądanie z telefonu wykonania zdjęcia i zdjęcie zostało wysłane oraz odebrane. Po kilkunastu minutach znowu wysłałem żądanie i zdjęcia nie odebrano. Zdjęcie na karcie SD się zapisało. Karta w centrali jest z nju, srodki są, wysyłanie MMS jest aktywowane, w logu brak jest kodów błędu. Wkładałem kartę do telefonu, wysyłane i odbierane są MMSy. Centrum wysyłania ustawiałem i orange i nju. Sprawdzałem z kartą z plus, zachowanie identyczne.  Obserwowałem zachowanie rejestratora i centrali, po wysłaniu żądania z telefonu zdjęcie z kamery zapisywane jest na karcie, wysyłane jest do modemu GSM (żółta dioda w centrali pulsuje po chwili przestaje) i nic więcej się nie dzieje, w logu brak błędów. Podczas czuwania nie rejestrowany jest ruch, mino że jest aktywowany zmieniałem czułości od 5 do 15, bez rezultatu. Dowiedziałem się że są centrale z sv. 3.8N. Czy istnieje może nowszy soft i czy jest możliwość jego udostępnienia ? Drugi problem dotyczy wyświetlania histogramu temperatur z czujników, na karcie jest zapisywany log z obu czujników natomiast na panelu brak wyświetlania. Proszę o pomoc. W razie potrzeby wstawię zdjęcia z konfiguracją.

RobertH

MGSM 4.0+ v3.7 należy zaprogramować Partner GSM 3.92 (stworzyć całą nowa konfiguracje).
https://ropam.com.pl/product/partner-gsm/
https://ropam.com.pl/download/partner_gsm_arch.zip

maxw3r

Stworzyłem nową konfigurację w PARTNER GSM 3.92 zarówno do centrali jak i do panela. Niestety sytuacja się nie zmieniła jeżeli chodzi o FGR4. Teraz dodatkowo zaznaczyłem wysyłanie SMS do pierwszego numeru przy błędzie wysyłania MMS. Przychodzi SMS o błędzie wysyłania MMSa a w podglądzie zdarzeń żadnych błędów nie ma. Z kartą jest wszystko ok, jak przekładam do telefonu to MMSy są wysyłane i odbierane. Zdjęcie na karcie SD jest zapisywane przy żądaniu wykonania. FGR4 przesyła do MGSM4.0+(żółta dioda na nim świeci ), żółta dioda w centrali świeci podczas transmisji GPRS. Natomiast histogram temperatur jest rysowany ale od czasu kiedy się przejdzie do ekranu podglądu a oś czasu jest 4 godz do przodu, po wyjściu z ekranu i ponownym wejściu wykresy rysowane są od początku. Tak jest poprawnie ?