TPR-4, problem z dotykiem

Zaczęty przez abrams, Wrzesień 17, 2019, 20:01:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

abrams

Od jakiegoś czasu dolna część ekranu w moim TPR-4 nie działa poprawnie. Początkowo myślałem, że wystarczy restart - nie pomogło. Później zrobienie aktualizacji do najnowszego softu - nadal nie działało poprawnie. Odłączenie od zasilania na kilka godzin - wciąż brak poprawy. Mam więc 3/4 TPR-4, dolna część manipulatora wyświetla wszystko prawidłowo, niestety nie ma możliwości przy jej użyciu wprowadzić żadnych instrukcji.
Proszę o pomoc w tym temacie oraz nakierowanie co jeszcze mógłbym zrobić, aby urządzenie zaczęło pracować poprawnie.

Z pozdrowieniami
Piotr A

nikersik

Miałem to samo. Zadzwoniłem do serwisu ropam, kazali wysłać i naprawili na gwarancji. Uszkodzony dotyk - tylko wymiana

sebico

O to bardzo nie fajnie, miałem dokładnie taki sam problem, który został naprawiony na gwarancji.
Ale jeśli te urządzenia są takie awaryjne to co będzie jeśli gwarancja minie, ile wtedy będzie kosztowała taka naprawa?

viallos

Niestety u mnie to samo - wysyłam do serwisu.

K@mil

Cytat: sebico w Wrzesień 18, 2019, 11:33:30
O to bardzo nie fajnie, miałem dokładnie taki sam problem, który został naprawiony na gwarancji.
Ale jeśli te urządzenia są takie awaryjne to co będzie jeśli gwarancja minie, ile wtedy będzie kosztowała taka naprawa?

Nie można oceniać całości systemu na podstawie wady jednego podzespołu.
Możliwe, że jakaś partia trafiła się felerna.
Jak jesteś instalatorem to jest dłuższa gwarancja wiec nie ma co się martwić 🙂
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

arcadiusz

Niestety u mnie też to wystąpiło, tpr naprawiony w ramach gwarancji.

K@mil

W których to wersjach występują te problemy?
Dotyk pojemnościowy czy rezystancyjny?
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

sebico

#7
Pojemnościowy.
BTW Nie pisałem o całym systemie bo ten jest ok, tylko konkretnie o tych panelach bo ta usterka jest trochę niepokojąca - panel mało nie kosztuje, a wyraźnie coś jest na rzeczy.

K@mil

No cena trochę wysoka, a mały ekran nie wygląda za ciekawie...

Montował ktoś tablety zamiast tych ekranów?
Jak wyglada sprawa z ładowaniem?
Wiadomo można podpiąć na stałe pod ładowarkę, ale dla baterii to nie jest zdrowe.
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

arcadiusz

Na telefon jest mniej funkcjonalności niż na panelu. Myślę, że osobny softy w pełni funkcjonalny na tablet byłby bardziej uniwersalny, no ale cóż taka polityka firmy i nic nie zrobimy. Wkrótce ma się ponoć ukazać aktualizacja apki na tablet z dostosowaną rozdzielczością.