Sterowanie wyjściem O4 przez czas na wej/wyj ale o koreślonej porze, Neo gsm

Zaczęty przez szeldon, Sierpień 24, 2019, 10:33:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

szeldon

Witam, chciałem zapytać czy można w neo ustawić sterowanie wyjściem przez załączanie przez czas na wejście/wyjścia ale o określonej porze-rozumiem ,że "zamewkowanie" Timera nic tu nie da?Zamierzenie jest takie otwierając(l1 il9) drzwi następuje naruszenie czujki i zaczyna się odliczanie które uruchamia wyjście O4(lampa) lecz w tym momencie świeci o każdej porze dnia, a wolał bym by działało tylko od 20:00 do 6:00.

robertm

Taką funkcjonalność można osiągnąć w logicprocessor
W załączniku przykład.
Timer ustawiony w wymaganych godzinach.
O8 - ustawione jako załączane przez "czas na wejście/wyjście"
M1 = 1 gdy timer1 jest załączony i O8=1
M1=1 spowoduje załączenie O4(lampa) na czas 60s.

szeldon


szeldon

Witam, po próbach niestety nie działa u mnie ta logika. Timer ustawiłem od 18 do 7 -Wyjście -w zakładce wyjścia zaznaczyłem O4 załączane przez alarm i czas na wejście. Potem logika z Pana załącznika i niestety nie wyłącza ich po 120 sekundach. Czy może jest jeszcze jakaś opcja do zaznaczenia żeby wyjście O4 było sterowane przez Logic bo nie widzę nigdzie takiej opcji? Dodam że wyjście O4 załącza się podczas czasu na wejście ale w ogóle nie gaśnie.

robertm

Tak jak pisałem:
Wyjście O8 - teraz ma być ustawione jako załączane przez "czas na wejście/wyjście"
Wyjście O4 - w dziale Załączane przez - ma nie mieć nic zaznaczone.

szeldon

Witam, dziękuję za info. Właśnie miałem cały czas wejście O4 i O8 zamewkowane i nie mogłem dojść do ładu.